barusee

Antikoncepce a akné?

Znáte někoho komu antikoncepce na akné pomohla? Za jak dlouho a do jaké míry akné asi zmizí?

Nejlepší odpověď
BEAES

Ano znám, kamarádce pomohla, byla i po 30.letech neustále opupínkovaná, Dr. ji nasadil antikoncepci, která zlepšuje pleť a měla ji asi po měsíci o moc lepší. Pilulky ji vyrovnaly hladinu hormonů, které ji chyběly,či přebývaly, nevím jak to přesně funguje. Antikoncepce měla název nějak takto-Jenine, nevím přesně jak se to píše.

Další odpovědi
ReHu

Osbně neznám, ale jen proto, aby mi pomohla proti akné by antik. nebrala.
Je určena pro jiné účely a má i vedlejší ůčinky. Jsou to přece hormonální léky.
Na udržení akné pod kontrolou je nejlepší čištění a péče o pokožku.
Kvalitními přípravky, nemusí být vždy extra drahé, ale hlavně se musí používat správně a pravidelně.

beminka1

Ano znám, jsem to já osobně. Od puberty mě trápilo akné, pořád se mi dělali pupínky, měla jsem poseté celé čelo. Sráželo mi to hodně sebevědomí a někdo se i smál. Používala jsem různé kosmetické přípravky, a nepomohli. Pak jsem chodila ke kožní a ta sama řekla, že akné, se dělá z hormonální nerovnováhy, a že kosmetické přípravky nemají na to vliv, že se to musí léčit vnitřně. Pak jsem začala brát antikoncepci, a akné najednou zmizelo. Myslím si, že pomůže jakákoliv kombinovaná antikoncepce. Mojí zkušenost potvrzuje i dokaz: http://www.an­tikoncepce.cz/?pa­ge=2-1-2

Zdroj: http://www.an­tikoncepce.cz/?pa­ge=2-1-2