Kathie

Co mám dělat proti akné??A jak se nejrychleji zbavit pupínků po akné?

Nejlepší odpověď
Berušinka

Důkladná péče o pleť je nejdůležitější. Nepatlat na sebe moc make-upu, odličovat se na noc. Používat krém na noc, aby se pokožka zklidnila. Oplachovat čistou teplou vodou … teplá voda otevře pory a voda to i trochu vymyje. Dělat si peeling, napařovat se. Je spousta věcí, jak proti tomu bojovat.

Další odpovědi
Fidel

Kožní lékař, ten pomáhá.

Katusa

Mě pomohlo až užívání hormonální antikoncepce (gynekolog ti ji nepíše, pokud jsi starší 15 let…a samozřejmě pokud jsi žena…). Popřípadě můžu doporučit kosmetičku, ta ti odborně pleť vyčistí, akorát to chce chodit tam pravidelně a delší čas…

elektrikář

Mně nejlépe pomáhalo napaření uvařeným hřmánkovým odvarem. Vřídek zmněknul vymáčknul a desinfekce.

Wanny

Potravinový doplňek EMULIPS, ALFA, OMEGA a mazat OK gelem,
najdete na : www.okg-family.ic.cz

Zdroj: www.okg-family.ic.cz

ValkyraR

Akné většinou již začíná jako drobná krupička na čele a v žádném případě by se neměly první příznaly akné podceňovat.Základem úspěšné léčky je hloubkové čistění pleti,které prosím nezaměňujte za peeling.Efekt po použití peelingu je vždy pouze vizuální.Sice dojde k odstranění černých teček,ale mazové žlázy zůstávají jakoby odšpuntované a tudíž tedy přístupné bakteriím a to je k zánětu pouze krůček.Proto se doporučuje odborné ošetření pleti v kosmetickém salonu.V žádném případě se nedoporučuje zanícené komedomy vymačkávat.Pokud necháte akné rozvinout do plné formy,může přetrvávat i do středního věku.Těžké formy akné také zanechávají na pleti nepěkné jizvy.
Pokud by jste se chtěla zbavit akné přírodní cestou,lze doporučit kvalitní éterické oleje jako např.Levandulo­vý.jako jediný jej můžete používat neředěný přímo na pokožku,je antiseptický,u­klidňující,re­generuje buňky pokožky a je vhodný na ošetření již zanícených komedomů.Na dočištění pleti je vhodná pleťová voda levandulová,ča­jovníková,citro­nová,jalovcová či měsíčková.