Amnestie prezidenta?

Dobrý den, zaslechla jsem,že jsou opět přeplněné věznice a prý by měla být amnestie.Nevíte prosim co je na tom pravdy? Děkuji za odpověď.

Nejlepší odpověď
Venka

Věznice jsou přeplněné, protože jsou tam někteří za „blbosti“ a ti co by si to zasloužili raději utečou do ciziny.

Další odpovědi
Terryle

Moc tomu nevěřte. Amnestie se dává jen ve výjimečných případech a u nějaké příležitosti. Jenom kvůli tomu, že jsou plné věznice, to myslím nebude…

Já...

To jste slyšela špatně. Říkali „plné věznice, ale amnestie v nedohlednu…!“ ČT24, minulý týden, sám jsem to slyšel

standa

Jak zde již bylo snad 1000× psáno, prezident Klaus zatím nikdy během svého funkčního období (od r.2003) žádnou (hromadnou) amnestii neudělil a nevím co by se muselo stát, aby do února 2013 (kdy mu končí druhé období) učinil výjimku…, takže na 99,99% s tím nepočítejte.

gnosis

ano, veznice jsou preplneny uz dlouho. a navic v CR jsou stovky lidi, (rekl bych spis nejaky ten tisic) kteri jsou odsouzeni a vyhybaji se nastupu do vezeni, cimz tuto situaci paradoxne ulehcuji. imho za par let vlada poupravi vezenske predpisy, a misto 2 veznu na cele to budou 3 – 4. hromadne amnestie z duvodu preplneni veznic od p. Klause jsou imo velmi nepravdepodobne, a nedokazu si ani predstavit, jak by na to spolecnost a media reagovala. to bych si spis tipl na Havla.