denim

Vztahuje se na me amnestie 2013 kdyz jsem nepravoplatne odsouzen uz skoro 10 let k 10-ti mesicum?

V roce 2003 jsem byl odsouzeny za podvod k 10-ti mesicum nepodminene a na vyhlaseni rozsudku jsem necekal a utekl jsem do irska. nyni jsem jiz tady 10 let novej zivot,nova rodina atd. Zajimalo by me jestli se na me vztahuje amnestie nebo nevim,jaky je rozdil ve slove pravomocne a pravoplatne. cetl jsem vyhlaseni as 10× ale proste mi to vrta hlavou. dekuji za odpoved ladislav
Doplňuji:
Musim jeste uvest ze rozsudek jsem neprevzal od roku 2003 proto jsem nepravoplatne odsouzeny

Nejlepší odpověď
Drap

Tak to máš asi smůlu.Čeká to tady na tebe.

Další odpovědi
štamgast

Prezident Václav Klaus v průběhu svých dvou funkčních období žádnou amnestii nevyhlásil. Učinil tak až první den roku 2013 k příležitosti 20. výročí vzniku České republiky. Mají být prominuty nevykonané nepodmíněné tresty odnětí svobody nebo jejich zbytky, pokud byly pravomocně uloženy před 1. lednem 2013 a nejsou delší než rok. U lidí, kterým už bylo nebo letos bude minimálně 75 let, se prezident rozhodl prominout i tresty nebo jejich zbytky, jestliže trest nepřesáhl 10 let. Zastavil také některá starší trestní stíhání a prominul podmíněné tresty kratší dvou let a ty, uložené osobám starším 70 let, i nevykonané tresty obecně prospěšných prací nebo domácího vězení.
Doplňuji:
Takže asi ne.

Reuef

Nejlepsi bude kdyz zajdes na Policii CR a zeptas se

sio

Pokud jste utekl do Irska, jste nejspíš veden jako uprchlý. Na to se amnestie nevztahuje, to je výslovně uvedeno.

pufel

No tak si tam zůstan …někoho podvedeš uděláš z něj chudáka a ted chceš aby tě někdo litovat? usekat ruky takovým parchantom a ne je poslat na dovolenou do basy!!!!

Martha

Ahoj,
zajimalo by me jak je mozny,ze si te nevyzadali do Cr,ja jsem sice taky utekla do Irska ze neplaceni dluhu a taky nevim jestli se to na me vztahuje nebo ne,napis prosim jestli jsi zjistil neco noveho,taky nevim kde to mam zjistit.Marta