Avatar uživatele
denim

Vztahuje se na me amnestie 2013 kdyz jsem nepravoplatne odsouzen uz skoro 10 let k 10-ti mesicum?

V roce 2003 jsem byl odsouzeny za podvod k 10-ti mesicum nepodminene a na vyhlaseni rozsudku jsem necekal a utekl jsem do irska. nyni jsem jiz tady 10 let novej zivot,nova rodina atd. Zajimalo by me jestli se na me vztahuje amnestie nebo nevim,jaky je rozdil ve slove pravomocne a pravoplatne. cetl jsem vyhlaseni as 10× ale proste mi to vrta hlavou. dekuji za odpoved ladislav
Doplňuji:
Musim jeste uvest ze rozsudek jsem neprevzal od roku 2003 proto jsem nepravoplatne odsouzeny

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: denim

Zajímavá 0 před 4103 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Tak to máš asi smůlu.Čeká to tady na tebe.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
štamgast

Prezident Václav Klaus v průběhu svých dvou funkčních období žádnou amnestii nevyhlásil. Učinil tak až první den roku 2013 k příležitosti 20. výročí vzniku České republiky. Mají být prominuty nevykonané nepodmíněné tresty odnětí svobody nebo jejich zbytky, pokud byly pravomocně uloženy před 1. lednem 2013 a nejsou delší než rok. U lidí, kterým už bylo nebo letos bude minimálně 75 let, se prezident rozhodl prominout i tresty nebo jejich zbytky, jestliže trest nepřesáhl 10 let. Zastavil také některá starší trestní stíhání a prominul podmíněné tresty kratší dvou let a ty, uložené osobám starším 70 let, i nevykonané tresty obecně prospěšných prací nebo domácího vězení.
Doplňuji:
Takže asi ne.

Upravil/a: štamgast

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Reuef

Nejlepsi bude kdyz zajdes na Policii CR a zeptas se

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
sio

Pokud jste utekl do Irska, jste nejspíš veden jako uprchlý. Na to se amnestie nevztahuje, to je výslovně uvedeno.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
pufel

No tak si tam zůstan …někoho podvedeš uděláš z něj chudáka a ted chceš aby tě někdo litovat? usekat ruky takovým parchantom a ne je poslat na dovolenou do basy!!!!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Martha

Ahoj,
zajimalo by me jak je mozny,ze si te nevyzadali do Cr,ja jsem sice taky utekla do Irska ze neplaceni dluhu a taky nevim jestli se to na me vztahuje nebo ne,napis prosim jestli jsi zjistil neco noveho,taky nevim kde to mam zjistit.Marta

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek