helmut

Vrácení řidičského oprávnění

Dobrý den, známému byl odebrán řidičský průkaz za trestný čin řízení motorového vozidla pod vlivem alkoholu (cca 1,5 promile) a za to mu byl uložen trest zákazu řízení na 2 roky a 300 hodin prospěšných prací. Už ví, že na základě amnestie prezidenta republiky nebude muset prospěšné práce vykonat a tudíž se domnívám, že se na něj vztahuje čl. IV odst. 2 a 3 Amnestie prezidenta republiky ze dne 1. 1. 2013, a proto by mu mělo být řidičské oprávnění vráceno. Je můj názor správný? Díky za odpověď.

Odpovědi
venkovan

Pokud jsem slyšel v médiích, tak amnestie se na vrácení řidičáků nevztahuje. Ale více se určitě dozví na svém úřadě, kde má řidičák uschován.
Popravdě – za alkohol a další drogy za volantem bych řidičák nevracel ani při super amnestii. Pokud jako člověk nedokáži zvládnout takovou pitomost jako se nanapít před jízdou, nejet do doby dokud nevyprchá zbytkový alkohol, tak co nemám co na silnici dělat. Doku praskají plechy je to sranda, ale uvádá se, že asi 1/4 z celkového počtu mrtvých při dopravních nehodách je následkem alkoholu a drog. A kdo z nás ví, i ten co pije, že příště ho jiný opilý nesetřelí. Takže buďme opatrní sami na sebe a na své blízké. A co nechceme aby jiní udělali nám, nezkoušejme sami na jiných.

Kamionak09

Ridicak nedostane,diky bohu.

sio

Řp se nevrací, stejně jako se neodpouští dluhy. http://www.trestni-rizeni.com/vyklad-pojmu/amnestie-z-1-1-2013-vyklad
předposlední věta.