Dobrý den chtěla bych se zeptat,bude amnestie????

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Amnestie je výsadní právo prezidenta republiky. Jelikož mu nevidím do hlavy, nevím zda se prezident republiky rozhodne využít svého práva a vyhlásí amnestii. Předpokládám pouze že nikoli.

Další odpovědi
aramah

Teď ve zprávách jsem měla dojem že něco jako amnestie proběhlo.Prezident udělil milost asi pěti lidem. Mrkněte na in.

standa

Doplňuji ještě svoji „trošku do mlýna“ poznámkou na téma rozdíl mezi ´amnestií´ a ´milostí´.

Amnestie i milost je významově totožná, jedná se o prezidentovo právo ODPUSTIT(prominout) trest, či zbytek trestu s tím rozdílem, že:
amnestie = HROMADNÉ prominutí
milost = INDIVIDUÁLNÍ prominutí

K tématu doplňuji ještě jednu poznámku o promíjení trestů u nepravomocných rozsudků trestních řízení.

Amnestie se ve své podstatě totiž týká vždy jen pravomocných rozsudků, ale téměř vždy byla amnestie v minulosti doprovozena i tzv. ´abolicí´.

Abolice znamená, že jsou zastavena všechna ´rozdělaná´ trestní oznámení či trestní řízení, která (by) vedla k obvinění z trestných činů, které byly amnestovány.

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/chci-se-zeptat-kdy-byla-posledni-amnestie-u-nas-a-zdali-se-vztahovala-na-dluhy-dekuji

hanulka11

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/nepripravu­je-se-nejaka-amnestie-v-nejblizsi-dobe-a-na-jake-druhy-trestu-by-se-vztahovala

zde se o tom psalo

dabel

NÁŠ PREZIDENT JI NIKDY ZA JEHO FUNKCI NEDÁÁÁÁÁÁ JE TO D…