Rudlaaa

amnestie prezidenta CR

byl jsem ve vykonu trestu za neplaceni vyzivneho. byl jsem propusten na polovinu trestu s tri letou podminkou. Vztahuje se amnestie na tuto podminku.

Odpovědi
standa

Tak předně vás musím poopravit v základní věci, a to, že se nejedná o žádnou klasickou ´prezidentskou´ amnestii, jak jsme byli zvyklí za p. Havla.

K 1.1.2010 vstou­pila v platnost novela trestního zákoníku, která některé trestné činy (a tím i tresty) ruší nebo zkracuje. A nebo i u některých trestných činů tresty zpřísňuje.

Trestný čin neplacení výživného zůstal i po 1.1.2010 trestným činem (a navíc se tresty v tomto případě zpřísnily), takže o případném rušení nebo zkracování trestů nelze hovořit.

Zmiňované zpřísnění trestů za tento trestný čin se vás netýká.