dust8

Zvyšuje časté hraní pokeru inteligenci?

Nejlepší odpověď
annas

Zkuste si přečíst článek v odkazu.

"Mezi pozitivní stimuly, které zajišťují subkortikální i kortikální zdraví, patří cvičení, správná výživa, meditace a eliminace všech negativních stimulů. Šťastný a úspěšný život vyžaduje zdravý životní styl, obzvlášť pokud podstatou vaší práce je vyzrát na ostatní a podávat v duševním sportu kvalitnější výkony než vaši vysoce trénovaní soupeři. Vaše pozornost, soustředění, vnímání, motivace, inteligence a duševní obratnost – to vše musí fungovat na optimální úrovni po dlouhou dobu. Atd.

https://cs.po­kerstrategy.com/stra­tegy/poker-psychology/ne­uropsychologie-pokeru-pod-kapotou/

Kortikální – souvisí s kůrou mozku,, ovlivňuje tělené i duševn zdraví
Subkortikální – podkorový, to, co je uložené pod mozkovou kůrou – zabraňuje demenci

http://lekarske­.slovniky.cz/pis­meno/p

Z toho plyne, že i poker vyžaduje, aby hráč měl určitou rozumovou inteligenci a pak si ji může zvyšovat. Cvik přece dělá místra.