Tresnicka096

Co může být příčinou zvracení krve?

Dobrý den, již 3× jsem zvracela krev. Byla jsem u doktorky, ale ta nic nenašla. Posledni dobou mě i bolí hlava a občas mám mírné krvácení z nosu. Nevíte, co se může dít? Jak říkám… doktorka nic nenašla… takže mě to celkem i děsí…

Dekuju za odpověď…

Nejlepší odpověď
Drap

Příčin může být celá řada. Takto na dálku bez vyšetření nikdo nemůže diagnostikovat.

Další odpovědi
Kepler

Příčin může být více a příznaky jsou varující a znepokojivé. https://prizna­ky.vitalion.cz/zvra­ceni-krve/ Nepodceňoval bych to. Tvoje doktorka je špatná, okamžitě tě měla odeslat na odborné vyšetření. Jsem sice laik, ale neponechal bych nic náhodě a volal 155. Snad nedělám planý poplach.

yuko

To chce zmenu doktorky. Neposlala Te na zadne vystreni? Musi byt nejaka pricina. Sla bych primo na ORL a zmenila praktickou lekarku.

Zdroj: http://www.vir­tualninemocni­ce.cz/priznak/zvra­ceni-krve

cynique

Jak víte, že to byla krev? Váš popis je zcela nedostatečný. Nemá smysl se k stavu vyjadřovat.

Tvrdit o doktorce (jako Kepler), že je špatná, bych si asi netroufl.

Kepler

Ty bys jako lékař ignoroval zvracení krve? Pozná to i laik, budě je zvratek zbarven do červena, nebo je černý, pokud je krev natrávená ze žaludku. Jo, znám takové „lékaře“. Když nedoneseš hlavu pod paží, napíšou ti acylpyrin. Bohužel znám dost případů, kdy takoví felčaři zavinili i smrt. Minimálně na to odborné vyšetření měla pacientka jít a ne, že ne.

cynique

Ale my nevíme jestli například Tresnicka096 „nebumbá“ trochu víc. Nevíme jestli ona pozná krev. Nevíme jestli zvrací jako anorektička. Víme jenom částečně její subjektivní názor, který může být od reality na míle daleko.
Nemyslím,že by si doktorka dovolila poslat někoho do háje v případě záchytu skutečného krvácení. To je dramatický a akutní stav, patřící na JIP/ARO. Obvykle jde o minuty.

A jestli znáš dost případů, kde lékaři zavinili smrt – podal jsi trestní oznámení? Alespoň v jednom jediném případě?

Kepler

No jistě, do celého případu nikdo z nás nevidí, možná třešnička jenom hodila tyčku po nějakém červeném stěnolezu. Doktorka neměla asi vzorek a pacientka se jí v ordinaci ukázkově nepoblila, všechno je možné. Ale stejně bych si to na triko nebral. Každý doktor je jednou nohou pořád v kriminálu. Chodil jsem s jednou doktorkou asi 4 roky a z jejího vyprávění mi kolikrát šla hlava kolem a brada padala. Dřív vládla mezi lékaři jistá solidarita a jeden druhého neshodil. Dnes je situace trošku jiná, doktoři si někdy konkurují. I tak se do médií dostává jen špička ledovce. Já jsem samozřejmě nikdy trestní oznámení nikdy nepodával, protože šlo o neověřená fakta a netýkaly se ty případy mých blízkých osob. A taky to byly někdy dost staré případy. Někdy se i sami lékaři o nich dozvídají v rámci samostudia nebo na sympóziích.

cynique

ok.
Tresnicka096 psala, že „doktorka nic nenašla“. Ergo to znamená, že „hledala“. Ale nic nenašla. Když hledala, tak asi hledala standardním postupem. Faktem je, že nemusí najít nic. Fibroskopie je asi na místě.
Ptát se zde na diagnozu považuji celkově za „sebevražedný nápad“.