Avatar uživatele
maarketa

Zvracení a průjem

Dobrý den,mam dotaz.Cca před 5 týdny jsem snědla řlutou papriku na večeři a pak ještě k snídani,nějak divně zapáchala ale chutově výborna.Po snídaní mně prudce rozbolelo břicho a ja zvracela a měla průjem.Průjem trval ještě cca 2 dny a bolelo mně mírně břicho.Cca před týdnem sem měla k obědu kyselou okurku,na okraji okurky bylo něco hnědého to sem odkrála a okurku snědla..V noci mě polilo horko a málem sem omdlela a znovu zvracela..Od te doby nic.Myslíte že se jedná o nemoc nebo jen dietní chybu zkaženým jídlem??Moc děkuji

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 5216 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
kenyrts

já se řídím heslem co vypadá dobře a nesmrdí tak všechno ostatní sním,z podezřelým jídlem si nic nezačínám,protože kdysi jsem měl přesně takovou zkušenost jako vy.Navíc když máme někdo takové citlivé žažívací ústrojí,ať se daří.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
bbllaannkkaa

byla asi zkažená

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Nuk nuk

Je samozřejmě otázka, jestli za to mohou paprika s okurkou, které zminujete, nebo jestli jste nesnědla ještě něco jiného, co Vám „nesedlo“. Nicméně, možné to je. Protože, pokud potravina „divně zapáchá“, tím spíš pokud je na ní „něco hnědého“ (nejspíš bych to viděla na hnilobu) nebo byť malá trošička plísně, pak je prostě zkažená a tudíž nepoživatelná. Pokud je napadený jen malý kousek, tak to na chuti nemusí nutně být poznat – viz Vaše paprika – ale plíseň je mikroskopickými spóry prakticky prorostlá celou potraviny. Někdo na to holt citlivý není, nědo sní trošku a má Vámi popisované problémy.

Dobrá rada zní: NEOKRAJOVAT.Jakmile se Vám něco na potravině nezdá, nevoní, jak by měla, má nesprávnou barvu, je nahnilá nebo je na ní plíseň, prostě jí vyhoďte. U kyselých okurek bych dokonce zvážila vyhození celé skleničky.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
panenka

já si myslím markétko že to bylo skutečně tím že ta žlutá paprika byla zkažená,a ta okurka taky nebyla dobrá.třeba máš na takové jídlo i alergii ale pokud to jíž normalně a nic se ti nestává jen ted tak to bylo zkažené

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Makulka

asi si snědla něco co bylo staré nebo tak

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anetadela1

Ještě chci doplnit výše uvedené odpovědi. Jestli jste měla nebo máte průjem a zvracíte, tak hlavně hodně doplňujte tekutiny, ať nejste dehydrovaná a nezkončíte na kapačkách.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek