orestez

Ztráta plynu v trubici zářivky způsobuje blikání à la Las Vegas?

Zářivka s dvěmi trubicemi.
Výměna zapalovače za jiný nový nepomohla. Tlumivka je horká. Zkoušeno uchycení drátků včetně patic. Projev záblesků jak z filmového hororu výměnou za jinou zářivkovou trubici je stejný. Vlákna v trubicích žhaví. Svítilo se jen jednou trubicí. Nový přívod síťového zdroje k zásuvce… se stejným výsledkem. 2 trubice mohou být podobného stáří. Jak mohly odejít do věčných lovišť s časovým odstupem 5 minut? 1 tam svítila pořád a druhá je zkušební. To buď museli do sítě napálit špičku 300 V nebo ta druhá taky už bez plynu ještě dokázala 5 minut svítit?

Jsou schémata na elektronické napájení starých zářivek bez vláken k dalšímu svícení. Ale toto mi vrtá hlavou. 2 tlumivky, je spousta náhradních zapalovačů a obě trubice blikají jak ve fotoateliéru bo jak v Las Vegas. .

Doplnění otázky

Nenapsal jsem, že jsem viděl světelné záblesky v podélné ose až asi do 20 cm. Napřed jsem myslel, že je to optický klam, ale při různém úhlu pohledu to nebyl klam. Zářivka teď bydlí u popelnic, svině1.

Nejlepší odpověď
Dochy

Někdy to bývá magie. Pokud se nevymění včas zářivka, odejde pak postupně všechno (přitom příznaky se výrazně nezmění… buď zářivka nesvítí vůbec, nebo bliká). Zkusil bych nový startér a novou trubici. Pokud bude problém, zkusil bych po jednom tyto komponenty v jiném, bezvadném tělese. Pak ev. vyměnit tlumivku.