o2379cz

Zpomaluje stahování velké hry (cca 100 GB) to, že ji nestahuji do paměti PC, ale na externí disk?

Odpovědi
anonym

Může a nemusí.

Pokud máte rychlý připojení k síti, ale exterák připojenej přes pomalý rozhraní, tak vás to bude brzdit. To je jen jeden z příkladů.

cochee

Pochybuju, že máš v kompu více jak dejme tomu 32 GB paměti (a to je i na dnešní dobu celkem nadstandard). Takže stejně se výsledek ukládá na disk. Jestli jde o disk vnitřní nebo exterák je úplně jedno, protože systém používá daleko rychlejší RAM jako keš (cache – vyrovnávací paměť) a zatímco ukládá část přijímaného souboru do rychlé keše, jiná část toho souboru se z jiné části keše přesouvá na pomalejší harddisk. Zdaleka nejpomalejší částí řetězce je zde rychlost příchozích dat z internetu, takže řešit nějaký disk nebo nedisk je zbytečné.