Avatar uživatele
zjentek

Zobou slepice i mravence?

Tak to se mně nezdá. Vždyť ji můžou poštípat nebo uštknout v útrobách, nebo ne? Prostě když polkneme vosu nebo mravence v sodovce tak nás může štípnout někde uvnitř krku a na to se umírá.

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? annas, marci1 před 1542 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Když jsme chovali slepice, běhaly po zahradě, takže jsem je nesledovala., ale myslím si, že ano, zvláště když objevily mravenčí hnízdo.

Proto jsem se raději podívala – Slepice jako zahradník.

„Postarají se o veškerý hmyz, který potkají. A nemusí se jednat pouze o cvrčky, mravence, ale jsou schopné si poradit i s hlemýždi nebo mandelinkami, které trápí pěstitele brambor“ .

http://www.ka­vapo.cz/cs/no­vinka/proc-chovat-slepice-na-svem-dvorku/

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Ano zobou

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Dochy

Na mravence se obvykle neumírá. Alespoň ne na ty naše. A slepice sezobne vše co se hýbe (někdy i to co se nehýbe) a je menší než ona…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Zobou, ale opravdovými „bonbónky“ jsou pro ně mravenčí kuklíci (kukly). 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Pepa25

Samozřejmě. Když jsem rozštípl na dvoře poleno, kde byli uvnitř mravenci, stačilo svolat slepice a ty se o mravence doslova popraly 😉 Podrobně jsem je nesledoval, zda je přímo polykají nebo do nich první klovnou, ale pochybuju, že některý měl šanci stihnout slepici někam štípnout …

Zdroj: vlastní zkušenost 😉

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
zjentek

An, tak pustit slepice do brambor, to bych chtěl vidět ten výsledek (;

před 1542 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

O mandelinky nejeví extrémní zájem, o brambory také ne. Ale slepice je hrabavý pták a tomu odpovídá i ten výsledek v brambořišti.

Nechceš mít slepice v bramborách a ani nikde jinde na zahradě mezi vlastníma výpěstkama!
Něco jiného je třeba na podzim po rytí. To ať si klidně užijou.

před 1542 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek