zjentek

Zobou slepice i mravence?

Tak to se mně nezdá. Vždyť ji můžou poštípat nebo uštknout v útrobách, nebo ne? Prostě když polkneme vosu nebo mravence v sodovce tak nás může štípnout někde uvnitř krku a na to se umírá.

Nejlepší odpověď
annas

Když jsme chovali slepice, běhaly po zahradě, takže jsem je nesledovala., ale myslím si, že ano, zvláště když objevily mravenčí hnízdo.

Proto jsem se raději podívala – Slepice jako zahradník.

„Postarají se o veškerý hmyz, který potkají. A nemusí se jednat pouze o cvrčky, mravence, ale jsou schopné si poradit i s hlemýždi nebo mandelinkami, které trápí pěstitele brambor“ .

http://www.ka­vapo.cz/cs/no­vinka/proc-chovat-slepice-na-svem-dvorku/

Další odpovědi
Drap

Ano zobou

Dochy

Na mravence se obvykle neumírá. Alespoň ne na ty naše. A slepice sezobne vše co se hýbe (někdy i to co se nehýbe) a je menší než ona…

marci1

Zobou, ale opravdovými „bonbónky“ jsou pro ně mravenčí kuklíci (kukly). 🙂

Pepa25

Samozřejmě. Když jsem rozštípl na dvoře poleno, kde byli uvnitř mravenci, stačilo svolat slepice a ty se o mravence doslova popraly 😉 Podrobně jsem je nesledoval, zda je přímo polykají nebo do nich první klovnou, ale pochybuju, že některý měl šanci stihnout slepici někam štípnout …

Zdroj: vlastní zkušenost 😉

zjentek

An, tak pustit slepice do brambor, to bych chtěl vidět ten výsledek (;

Dochy

O mandelinky nejeví extrémní zájem, o brambory také ne. Ale slepice je hrabavý pták a tomu odpovídá i ten výsledek v brambořišti.

Nechceš mít slepice v bramborách a ani nikde jinde na zahradě mezi vlastníma výpěstkama!
Něco jiného je třeba na podzim po rytí. To ať si klidně užijou.