Avatar uživatele
annas

Znáte původ pojmenování vlčí jáma?

Hledala jsem něco v knihovně a narazila na knihu Jarmily Glazarové Vlčí jáma. Tak mě napadlo, že toto pojmenování má zřejmě reálný původ. Znáte jej?
Doplňuji:
Kropítko, děkuji za odpověď, i když je v diskuzi.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: annas

Zajímavá 6Pro koho je otázka zajímavá? kropitko, panenka, anonym, vagra, aramah, anonym před 4977 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
argo

když máš tolika knich tak koukni donich a neptej se

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

Kropítko,ta narážka ohledně čůrání měla být na mě?

před 4977 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
aramah

Já jsem poslední kdo má právo do něčeho šťourata ani nechci.Přesto když někdo dělá chyby nemyslím že je nutně intoš.Když napíše a má právo napsat co uzná za vhodné tak může.Není v té odpovědi nic co by uráželo.Třeba je to člověk který se chce zapojit tady na odpovědích.Dejme šanci každému i když čj.není naší doménou.Tím myslím sebe a dotyčného.Ale ruku na srdce už jsem četla i horší odpovědi.Pokud si to přečtete tak vám děkuji.aramah(Já totiž pamatuji že jste mi taky pomohli annas,panenka,ja­hoda atd.)

před 4977 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
kropitko

prapůvod je v jámách kam se chytali vlci,když jich tam padlo víc,tak byli k sobě nepřátelští. Od toho se pak používá,když jste mezi lidma,společnos­tí,která je znepřátelená,že jste ve vlčí jámě.

roman dobry:::::uz mi zase blbne klavesa

před 4978 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Kropítko, už jsem psala včera – proč ne vpředu.

před 4978 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
kropitko

Nejste sama,kdo to chce,ale sotva odpovím vpředu,tak se na mě hrnou jako supy,,,mají staženou prdel,že bych se zase mohla po své absenci rozhodnout odpovídat a to bych pak mohla být před nima…

Přitom nejsou schopni odpovídat na odborné otázky,,,,jediné co jim stále jde,je odpovědět na otázky typu…v jaké pozici čůráte,já bych se nedivila,kdyby někdo napsal,že vleže a s plenou mezi nohama.....

před 4978 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
kropitko

vpředu jsou většinou jen krávoviny,viz argo,agro,nebo jak se to jmenuje. Nehodlám se řadit mezi prostoduché......

samozřejmě jsou uživatelé,kteří odpovídají jak jen nejlépe umějí,ale bohužel začali převažovat diskuze v odpovědích,což jak vidím je to nejmenší…teď je tu někdo chytrý,kdo se překábátil,porušuje kodex a já jen doufám,že mu někdo jeho inteligentní příspěvek nesmaže.....

Annas obdivuji Vás,že to vydržíte…

před 4978 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Já se také divím. Vždy na den přestanu a zase začnu. Je pravda, že i já občas vložím porovnat, zda se shoduji. Kdyby se nebodovala, vůbec by mně to nevadilo. Máte pravdu – byly doby, když …

Stále čekám, co bude dál.

před 4978 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Argo, když nechcete, nemusíte odpovídat. Takže poznámka je zbytečná.

před 4978 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
vagra

Annas-dnes jste se ptala na burana.
Tak to je on!

před 4978 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
kropitko

Vagro to sedí a není sám,takových je tu víc.

před 4978 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Kropítko i Vagro, oba jste strefili hřebík na hlavičku. Mám dnes nějak dlouhé vedení. Ale vhodná poznámka pobaví a povzbudí.

před 4978 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Argo, hlavně plná pravopisných chyb.

před 4978 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
kropitko

Asi by jste mu měla nějakou knihu půjčit,neuškodilo by,kdyby si něco přečetl…

před 4978 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Máte pravdu. Je to vidět.

před 4978 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
led

Na buranov asi budete musieť vykopať pascu – vlčí jámu.

před 4978 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Led, také prima. Takže i diskuze je pro něco dobrá.

před 4978 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek