with.love

znáte prosím dobrý a zdravý recept na rybu třeba se zeleninou?

Nejlepší odpověď
mosoj

Pstruh, siven americký jak to dělám já .

Pstruha (zásadně ihned po zabití vykuchaného, kupuji pouze živé) dokonale oškrabu od šupin ( siven není třeba). Odstraním hlavu, ocas, ploutve, omyji a otřu utěrkou.
Přidám kmín a smažím na másle. Když je pstruh propečený, na závěr klepnu jedno až dvě vajíčka, ty rozkvrdlám vidličkou a nechám ztuhnout. nakonec podle chuti dosolím. Baštím s chlebem a jako příloha je dobrý hlávkový salát.

Další odpovědi
Damiana

Nedávno jsem jedla v Mariánkách hodně dobrý rybí závitek – a hned jsem se ptala šéfkuchaře na recept. Můžeš vyzkoušet. Filátka z bělomasé mořské ryby (ale jdou i ze pstruha – toho mám hodně ráda) naplníš směsí z nudliček mrkve, bílé cibule, celeru a trochy kopru. Stočíš, spíchneš párátkem a naskládáš do zapékací misky. Pokapeš citronem, přeliješ rozpuštěným máslem s bílým vínem a dáš zapéct. Je to vynikající s vařenými brambory.

quentos

výborné a plné zeleniny je např. „rybí filé po řecku“ http://nostra­dama1.blog.cz/1105/ry­bi-file-s-bramborami-po-recku-bianko . A kurňa nedělejte mi chutě teď v 11 večer :{))>

Drap

Jakou rybu ? To je dost důležité. Například pstrum. Mírně počesnekovat, dovnitř se může dát nějaká bylinka, osolit a na másle udělat.Nakonec pokaúpat citronem. Za pár minur hotovo, velice chutné, zdravé. Podácat třeba jen se zeleninou v páře, nebo s orestovanou, také třeba jen se zeleninovým salátem.

elektrikář

není špatné filé udušené na másle ze zeleninou zavinout do palačinky aobalit v trojobalu jako rizoletu.

Doplňuji:
Nám dělávala maminka rybí dort udušené filé na másle a kmíně posypala hráškem z konzervy, pokladla plátky rajčat zalila rozšlehaným vejem a zapekla na vrch se to posypalo šnitlíkem, nebo zelenou petrželkou. .Z novými brambůrky jedinečná bašta.