Rokio

Znáte někoho, kdo se chová nad rámec etikety?

Takhle se chovám například já. Uvedu příklady:

  1. Uhýbám lidem, kteří jdou po levé straně chodníku.
  2. Zdravím v 90 % případů jako první.
  3. Zdravím první ty, co přicházejí a zdravím první ty, co odcházejí.
  4. Podávám ruku jako druhý.
  5. Dávám občas přednost řidičům na přechodě pro chodce.
  6. Uhýbám cyklistům na chodníku.

Odpovědi
Kelt

Etika se uplatní při společenských událostech, plesy, koncerty, setkání s osobností. V dopravním provoze jde především o to, aby se jezdilo plynule a bezpečně. Jistě slušnost, ale přirozená, ne vynucená.
Třeba já jsem šel po chodníku a shora sjížděla matka a syn. Oba na kole, nebo koloběžce. Uhnul jsem, i když chodník je jen pro chodce. A ta žena ani nepoděkovala. Slovně, nebo pohybem hlavy. Takže dneska třeba já, ale bylo to zbytečné a nedoceněné.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.