Avatar uživatele
Filip84

Znáte někdo trestný čin „maření doručování dopisů“?

Náš – slavný a vyhlášený – ChatGPT velice „kvalitně“ poradil uživateli xmxpx v odpovědi na otázku, jak se bránit, když Česká pošta nesprávně avisuje a doručuje dopisy.

Po té, co mu vypsal všecky nesmyslné kroky, které mu rozhodně lepší doručování dopisů nezjednají, mu doporučil, aby se obrátil na policii a „[podal] trestní oznámení pro maření doručování dopisů (§ 204 trestního zákoníku)“.

Odpověď si můžete nalézt a přečíst tady: https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-se-branit-kdyz-postak-hazi-dopisy-do-spatne-schranky

Pěkné, no, akorát ustanovení § 204 tr.zákoníku praví toto:

"Podání alkoholu dítěti

Kdo ve větší míře nebo opakovaně prodá, podá nebo poskytne dítěti alkohol, bude potrestán trestem odnětí svobody až na jeden rok."

https://www.za­konyprolidi.cz/cs/2009-40

Jsem jediný, komu jakákoli komunikace s umělou inteligencí připadá bisarní, pod mou úroveň?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 90 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Pepa25

Odpoveď byla označena jako užitečná

ChatGPT má krámy, proto tazateli neporadil správně.

No, nejsou to asi úplně krámy, protože to má furt 😉, ale zjevně je tak blbně naprogramovaná, že v katergoriích právo nebo třeba daně by si od ní nechal poradit jen blázen. Jedna z teorií, které jsem tu někde napsal, je, že nerozlišuje, že kdy které ustanovení platilo (u nějaké záležitosti tu radilo podle úpravy, která už dávno neplatí), ale možná to je tak, že prostě neumí s odbornými, „neencyklopedic­kými“ dotazy pracovat.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?Filip84 Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Tonda Káňa

Ne, ChatGPT neporadil tazateli správně, je k ničemu.

Je to nahouby, ten ChatGPT je nespolehlivý. Syn teď s ním dělal úkol na češtinu, sloh, a dostal čtyřku. Prej umělá inteligence, je to umělý blbec. Blbý je že se to ale šíří dál mezi děti, ty to teď prý hodně využívaj, a zanedbávaj svojí vlastní hlavu. Lidskou inteligenci nikdy ta umělá nenahradí, no možná za tři století, ale je otázka jestli tu ještě budem…

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

To posoudí jiní!

Opět špatná anketa. Chybí jiná možnost. Pokud máš alespoň 2 třídy ZŠ, mohl bys to již umět.
Chat GPT sem dává nesmysly dost často, téměř každý den.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dochy

ChatGPT má krámy, proto tazateli neporadil správně.

Hele, od začátku tvrdím, že chatGPT byl navržen ajko diskusní robot, nikoli jako expertní systém. Tj. umí si pokecat, ale neumí spolehlivě zpracovávat informace. Jeho odpovědi (pokud nejsou příliš dlouhé) si čtu jen tak pro zábavu. Jako občas se i trefí, ale brát jeho výrok za fakt ..... i informace z wikipedie (pokud mi na správnosti záleží) si ověřuju a to je wiki dlouhodobě poměrně spolehlivá.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
metro

ChatGPT má krámy, proto tazateli neporadil správně.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Filip84

Pepa: My jsme, svýho času, podrobili toho robota, s Mravencem, zevrubnému a dlouhému outrpnýmu vejtazu.

Mravenec ho, tehdy, donutil odpovídat jednou větou s limitem slov. 😂👌

Já jsem ho dostal do ouzkých, protože jsem ho mrdal, mrdal a mrdal za to, že vůbec nerozumí právu jako vědě, nerozlišuje theoretické kriteriony od praxe, neumí pracovat s judikáty, nerozumí rozdílu mezi judikáty závaznými stare decisis et non quieta movere a judikáty ostatními, etc. etc. etc.

Pokud se dobře vzpomínám, on se potom začal omlouvat, vymlouvat, a když jsem mu to zakázal, tak se přiznal, že ví úplný hovno a je v koncích.

Dobře, to, že neumí vůbec pracovat s právem, to je poněkud pochopitelné – jaksi není nikdo, kdo by mu to byl s to naprogramovat. To lze pochopit. Ale skutková podstata tr.činu „maření doručování dopisů“ u nás niky neexistovala, a když si to najde § 204 tr.zákoníku, tak je tam něco úplně jiného.

Časem jsem si u toho ověřil (přečetl), že rozlišit legislativu stát od státu to zvládá. Takže i kdyby nějaká taková, či podobná, skutková podstata existovala někde jinde, on to ten lofas zpracuje, a to správně. Ano, platný, neplatný, to už je horší.

Dobře, ale tady zamotal něco, co nikdy nebylo a to jsem u něj ještě neviděl: celý příběh! 🙃😃

Nový příspěvek