Changy

Znáte někdo jména stále činných sopek v Severní Americe(alespoň těch nejvýznamnějších)? Dě­kuji

Nejlepší odpověď
annas

USA, Havaj, Kilauea – ilauea, nejaktivnější sopka světa, se nachází na ostrově Big Island na Havaji. Po mnoho let byla považována za poměrně mírný vulkán, protože po její explozi přišlo o život poměrně málo lidí. Naposledy vybuchla relativně nedávno, v roce 1983.

USA, Mount Rainier Mírumilovně vypadající vulkán Mount Rainer je ve skutečnosti aktivní sopka, která má potenciál zdevastovat prakticky všechny oblasti v okolí své základny. Leží přibližně 87 km jihovýchodně od Seattlu, velkého města na západním pobřeží USA. Přes skutečnost, že poslední zaznamenaná erupce proběhla na konci 19. století, představuje vážné riziko pro mnohé obce, které leží v blízkosti.

Zdroj: http://cestova­ni.idnes.cz/nej­nebezpecnejsi-sopky-sveta-vybuchuji-neustale-tri-jsou-v-evrope-1p0-/igsvet.aspx?c=A100604­_163415_igsvet_tom

Další odpovědi
Makina

Doporučuji tuto webovou stránku:
http://www.vol­cano.si.edu/wor­ld/find_region­s.cfm

Conchus

Doporučují „Gůgl“. Proč se trochu nesnažíš? Vždyť je jedno komu otázku položíš.

mosoj

Já znám Sv. Helenu.

Changy

Jo, to je fakt dobrá rada. Google opravdu neznám. Proč bych se jinak ptala? Otázek na geografii vypracovávám milion a myslela jsem, že na tomhle serveru se lidem opravdu pomáhá. Jasně že „něco“ mám, ale v mnoha věcech si potřebuji být jistá. Vážně bych ti přála víkend v časovém presu. Miluji lidi, jako jsi ty. Neznáš a už soudíš…tvoje odpověď je mi velmi přínosná.