Dvorní šašek

Znáte nějaký kvalitní dokument, který zobrazuje a dobře prezentuje událost kolem japonského útoku na Pearl Harbor?

Máte prosím nějaký tip?

Nejlepší odpověď
aliendrone

Celkem slušně o tom píše Miloš Hubáček v knize „Pacifik v plamenech“. Dobrá a čtivá populárně naučná kniha (pokud odmyslím Čejkovu předmluvu – povinná úlitba tehdejší době/systému).

Dnes již o tom víme více (některé informace jsou již poněkud přežilé, což ale nebrání je papouškovat i v SOUČASNÝCH dokumentech). Každopádně jako úvodní vhled do problematiky DOPORUČUJI.

(Kniha se krátce věnuje předválečné situaci a poté od Pearlu, přes potopení britských lodí u Indočíny, bojům v Jávském moři, náletu na Cejlon, bitvy v Korálovém moři až po bitvu o Mideay včetně.) 🙂