Kepler

Znáte nějakou vyzkoušenou náhradu za tatarák?

Tatarák miluju, ale odrazuje mě cena za kvalitní hovězí. Někde jsem slyšel, že prý se to dá udělat i z hovězího srdce.

https://pixaba­y.com/en/tatar-beef-minced-meat-meat-1194059/

Nejlepší odpověď
Malvína

Z jiné části hovězího jsem nezkoušela. Počkám si vždy na akci v Penny, 250g mívají za cca 50Kč. Mám jej dlouho osvědčený a je opravdu výborný. Věřím mu. 🙂

Vynikající obměnou je i tatarák z lososa. Opravdu skvělá záležitost, byť se to samozřejmě s hovězím nedá takto srovnávat. V létě ke grilovanému masu dělám tatarák ze zeleniny.

Další odpovědi
annas

Tatarák je prý víc zimní jídlo, ale proti gustu …

Já tatarák v mládí milovala, ale bohužel, dnes kvůli česneku je pro mě tabu.

Podívejte se na tataráky z lososa, tuňáka a zeleninový z lilku. Dělá se i z brambor, ale to je fakt jen náhražka.

http://recepty­.blesk.cz/cla­nek/vareni/3149/ta­tarak-z-lososa-ze-svickove-z-tunaka-i-z-lilku-jak-ho-dokonale-ochutit.html

Také z kapra
https://www.vi­talia.cz/clan­ky/rybi-tatarak-z-lososa-i-z-kapra/

Kepler

Malvína: opravdu půl kila za pade? To se mi nějak nechce věřit, leda, že by to bylo po záruce nebo těsně před jejím koncem. Bohužel Penny u nás nemáme. O receptech z lososa nebo tuňáka jsem taky slyšel, ale není mi jasné, jestli se to musí dělat ze syrové ryby. Kdyby jo, tak by to vyšlo ještě dráž než ten poctivý tatarák ze svíčkové.

Malvína

Kecám… 250g. Pardon, zase mi myšlenky létaly jinde 🙂 Nebyl po záruce, to bych ani neriskovala a DMT byl minimálně ještě měsíc, dva.