Respekt

Znáte nějaké takovéto město duchu?

Znáte město duchů kde se nedá bydlet ani žít? Které bylo opuštěno už před hezkou řádkou let? Kde už nejméně 15let nikdo nebyl?
Doplňuji:
Abyste pochopili, tuto otázku píši s toho důvodu že jse pokouším napsat komiks o městě duchů (Děj, i když už ho mám vymyšlený, vám říkat nebudu.). Možná si někteří řeknete že jsem to okopíroval od Silent Hillu a pokud ano, tak máte částečně pravdu. Avšak můj plánovaný komiks bude mít úplně jiný děj, grafiku a zápletku…

Nejlepší odpověď
anonym

Např. Pripjať – tam už skoro nikdo nebyl skoro 30 let…
😉
Ale pořád se tam ´nepodíváš´ – kvůli radioaktivitě je oblast stáleuzavřena…
___
Ale v Rusku je podobných – s koncem SSSR vyklizených, měst více – režim prostě přestal udržovat funkčnost ´ukázkových sídlišť´…

Další odpovědi
Lamalam

Třeba si vybereš tady: http://cestova­ni.lidovky.cz/mes­ta-duchu-navstivte-10-opustenych-mist-fds-/nej-tipy.aspx?c=A110517­_143253_nej-tipy_pks

kapka

V odkazu od Lamalam jsou Milovice, já byla kdysi na podobném místě, ale v Mimoni, také opuštěná ruská kasárna (prakticky sídliště), prolézali jsme tam ty byty, všechno bylo strašně zdevastované. Ale před paneláky rostly krásné vysoké borovice, to se mi líbilo. Z novin vím, že by tam teď mela být zóna pro různé podnikatele.
Podobně byla opuštěná část ruských kasáren v Mongolsku. Tam to bylo vtipný v tom, že jsme ty paneláky viděli už hodně z dálky, když jsme si vylezli na kopec, a už jsme se vážně těšili do civilizace, že si koupíme jídlo, protože jsme už nic neměli a čtyři poslední dny jedli jen houby uvařené v masoxu (dámy – dietka, doporučuju :D ) Jenže když jsme tam dopluli a vylezli od řeky po takovým vysokým svahu nahoru a uviděli opuštěný ruiny, tak to byl tak trochu šok :D. No nakonec jsme tu druhou obydlenou část kasáren přeci jen našli… Pokračování příště…možná…něk­dy…:D :P

Nazdar Bazar

http://www.no­vinky.cz/cesto­vani/exotika/329481-vyrostlo-na-diamantech-ted-ho-pozira-pisek-kolmanskop-mesto-duchu-v-pousti.html
Doplňuji:
http://www.ces­katelevize.cz/po­rady/1096911352-objektiv/4986-archiv/173-ukrajina/
mowla: oblast uzavřená není :)

Drap

Znám – Černobyl

Awe

mowla:Pleteš se..Pripjať už je veřejnosti přístupná po x testech a vyplňování papíru včetně povolení.Dostaneš průvodce který hlídá radioaktivitu a můžeš se tam „vólně“ pohybovat až na některé části města.Dokonce už se podnikají i „výlety“

Mirdas

Sem tam se něco objeví v dokumentech na televizních programech.
Být váma volil bych ovšem svou cestu, aby jste nebyl vázan skutečností.
Přeji mnoho zdaru.

kapka

Kdo odpověděl, dostane výtisk zdarma? :3 :)