Avatar uživatele
lorja

Podmíněná výhra – Setkali jte se už s ní??

Blahopřeji vám,vyhráváte vlněnou soupravu v hodnotě 4500Kč.S touto větou začal včerejší telefonní hovor mezi mnou a nějakou paní s anketní agentury.Výhra mi bude doručena,ALE musím domů pozvat ještě další alespoň 2 páry na předváděcí akci.Když jsem s podmínkou nesouhlasila, výhru nedostanu.Prostě prodat za každou cenu.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? annas, rynek878, nabubindes před 5051 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Znám. Mí sousedé už několikrát byli takto telefonicky osloveni. 2× uspořádali doma předváděcí akci, pozvali 3 manželské páry včetně manžela a mě. Já jsem příšla sama, protože můj muž je odpůrcem těchto akcí. Prodejce předváděl, doporučoval, nabízel nový typ dek, polštářů, podložek, čističku vzduchu, reahbilitační deku. Nikdo z nás neměl o koupi zájem, proto jednal dost hrubě a sousedy osočoval, proč takové lidi zvou. Oni jako pořadatelé akce opravdu dostali deku v hodnotě (podle něho) asi za Kč 5.000. Toto zboží je předražené, sám prodávající se nějak podřekl, že z prodaného zboží má dost velké procentu zisku, takže mu stačí k uspokojívého výdělku uspořádat několik akcí a prodat několik výrobků. Nevím už kolik. Soupravu dek nabízel za Kč 15.000, slevoval až skončil na polovině. Takže ceny opravdu nadsazené. ALe nakonec jeden manželský pár o koupi přesvědčil. Já jsem jako účastník dostala dárek – ubrousek na odstraňování make-upu.
Nejvíc však tyto akce navštěvují důchodci, kteří se zlákají vidinou dárků a předražené výrobky nakoupí.
Akce trvala asi 2 hodiny, nebavilo mě to, takže příště už nikdy více.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
quentos

Prodat? Já myslel, že to, co člověk vyhraje, se neplatí…? I tak jde ale o značnou podivnost, a jestli jim to nedochází, blbci, kteří nepoznají marketingový tah už v zárodku, dnes již téměř vymřeli.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ReHu

Podle takovýchto podmínek se pozná serioznost firmy.
Seriozní firma nemá takovéto praktiky potřeba.
Holt – byznys je byznys.
Hlavně se nenecte ukecat a případnou koupi si pořádně rozmyslete.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

obchodníci samozřejmě zkouší všechno možné i nemožné. 🙂

v podobném duchu se nesou všudypřítomné reklamní bannery které hlasají „jste 1 000 000 nav­stevnikem tohoto webu, a možná jste vyhrál iPhone“ 🙂 … na to snad ani raději neklikat protože je zřejmé že vás to něco bude stát.

..hlavně takovéto naivní triky nebrat vážně, nenaletět. Ale to snad nehrozí. Daleko sofistikovanější triky na nás čekají v jiných oblastech, které se tváří daleko solidněji, bankovnictví především 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
panenka

Po telefonu naštěstí jsem se s ničím takovým nesetkala.Ale mám známou která prodává hubnoucí přípravky a taky je to tak že když někoho do té firmy dostane dostane za to peníze a já malý dárek protože nenaletím jen tak někomu tak jsem jí řekla že at se nezloí že mám děti a neměla bych v žádném případě na takové akce a chodit po rodinách a něco někomu nabízet vůbec čas.Ale to co vy píšete vím že se děje normalně v našém městě vždy každý den se takové předváděcí akce pořádají a kdo k sobě sežene páry vždy dostane kastroly,deky jako dárek za to že ty páry pozval.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
nabubindes

to není ani žert! ani marketingový tah… to je podvod!

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek