lorja

Podmíněná výhra – Setkali jte se už s ní??

Blahopřeji vám,vyhráváte vlněnou soupravu v hodnotě 4500Kč.S touto větou začal včerejší telefonní hovor mezi mnou a nějakou paní s anketní agentury.Výhra mi bude doručena,ALE musím domů pozvat ještě další alespoň 2 páry na předváděcí akci.Když jsem s podmínkou nesouhlasila, výhru nedostanu.Prostě prodat za každou cenu.

Nejlepší odpověď
annas

Znám. Mí sousedé už několikrát byli takto telefonicky osloveni. 2× uspořádali doma předváděcí akci, pozvali 3 manželské páry včetně manžela a mě. Já jsem příšla sama, protože můj muž je odpůrcem těchto akcí. Prodejce předváděl, doporučoval, nabízel nový typ dek, polštářů, podložek, čističku vzduchu, reahbilitační deku. Nikdo z nás neměl o koupi zájem, proto jednal dost hrubě a sousedy osočoval, proč takové lidi zvou. Oni jako pořadatelé akce opravdu dostali deku v hodnotě (podle něho) asi za Kč 5.000. Toto zboží je předražené, sám prodávající se nějak podřekl, že z prodaného zboží má dost velké procentu zisku, takže mu stačí k uspokojívého výdělku uspořádat několik akcí a prodat několik výrobků. Nevím už kolik. Soupravu dek nabízel za Kč 15.000, slevoval až skončil na polovině. Takže ceny opravdu nadsazené. ALe nakonec jeden manželský pár o koupi přesvědčil. Já jsem jako účastník dostala dárek – ubrousek na odstraňování make-upu.
Nejvíc však tyto akce navštěvují důchodci, kteří se zlákají vidinou dárků a předražené výrobky nakoupí.
Akce trvala asi 2 hodiny, nebavilo mě to, takže příště už nikdy více.

Další odpovědi
quentos

Prodat? Já myslel, že to, co člověk vyhraje, se neplatí…? I tak jde ale o značnou podivnost, a jestli jim to nedochází, blbci, kteří nepoznají marketingový tah už v zárodku, dnes již téměř vymřeli.

ReHu

Podle takovýchto podmínek se pozná serioznost firmy.
Seriozní firma nemá takovéto praktiky potřeba.
Holt – byznys je byznys.
Hlavně se nenecte ukecat a případnou koupi si pořádně rozmyslete.

anonym

obchodníci samozřejmě zkouší všechno možné i nemožné. 🙂

v podobném duchu se nesou všudypřítomné reklamní bannery které hlasají „jste 1 000 000 nav­stevnikem tohoto webu, a možná jste vyhrál iPhone“ 🙂 … na to snad ani raději neklikat protože je zřejmé že vás to něco bude stát.

..hlavně takovéto naivní triky nebrat vážně, nenaletět. Ale to snad nehrozí. Daleko sofistikovanější triky na nás čekají v jiných oblastech, které se tváří daleko solidněji, bankovnictví především 🙂

panenka

Po telefonu naštěstí jsem se s ničím takovým nesetkala.Ale mám známou která prodává hubnoucí přípravky a taky je to tak že když někoho do té firmy dostane dostane za to peníze a já malý dárek protože nenaletím jen tak někomu tak jsem jí řekla že at se nezloí že mám děti a neměla bych v žádném případě na takové akce a chodit po rodinách a něco někomu nabízet vůbec čas.Ale to co vy píšete vím že se děje normalně v našém městě vždy každý den se takové předváděcí akce pořádají a kdo k sobě sežene páry vždy dostane kastroly,deky jako dárek za to že ty páry pozval.

nabubindes

to není ani žert! ani marketingový tah… to je podvod!