zjentek

Znáte nějaké potraviny zabalené tak, že jejich spotřeba vyprodukuje více odpadu, než jaký je obsah samotné potraviny?

Kromě sýru Babybel mini.

Nejlepší odpověď
Ametyst

🙂 Miluju Babybel,ale kroutí se mi prsty, abych zaplatila hloupou nesmyslnou cenu za 3 (slovy tři) bobečky francouzského sýra. Tak už to v přeregulované EU chodí, že neexistuje trh, ale ceny jsou přísně regulované jako v dobách SSSR. Potraviny, balené ve spoustě odpadního plastu, jsou určitě sladkosti. V porovnání- cena za bonbóny je výrazně vyšší než cena zadního hovězího. Hovězí je pro mě etalon. 🙂

Další odpovědi
Viktorie II.

Sice to nejsou potraviny, ale nápoje. Vypiješ litr minerálky a zůstane vééééliký obal, i když ho zmáčkneš a doufám, že hodíš do správného kontejneru.

Emefej

Čerstvé ústřice. Koupíš si jich 50 a k tomu dostaneš dřevěnou bedýnku a hromadu slámy s ledem.

RyuzakiKate

Asi jakákoliv konzerva.

Dochy

Viktorie: A to se to pití prodává i v 200ml – v principu pětina litrovky a přitom asi polovina hmotnosti flašky.

Viktorie II.

Dochy, i v 1000 litrových kontejnerech.

Dochy

1000l kontejner už má ale ten poměr výrobek/obal trochu příznivější