Znáte jméno novináře, který vymyslel název Sametová revoluce?

tento název se uchytil pak v mnoha zemích kde proběhl převrat bez násilí a ztráty lidských životů

Nejlepší odpověď
anonym

Vite buraku,ten samet byl moc deravy.Toho novinare neznam,ale asi nepoznal samet od rybarske site.Na to prisel asi pozdeji.

Další odpovědi
myšpulín

Mohl by to být i Jiří Dientsbier.

venkovan

Vítězný proletariát, prohnilý kapitalismus, sametová revoluce, boj proti korupci … . nevím, ale když cokoliv z podobných výrazů, názvů apod., slyším, ježí se mi kůže. Cítím v tom nějakou faleš.
A jinak sametky na podzim ty vůbec nemiluji, potvory žerou až si rozdrbu nohy.

BEAES

Pravděpodobně někdo z Občanského fóra, je možné, že to byl V. Havel.