Spartaboy

Znáte babskou radu, když cukrovkář zkonzumuje nějaký cukr, jak to aspoň trochu napravit?

Může pomoct třeba vypití čisté vody? Nebo něco jiného? A pokud omylem koupil slazený nápoj pomůže když jej zředí vodou?

Odpovědi
Ametyst

Voda s citronovou šťávou. Kyselé zelí.

elkon

To záleží, jak silnou cukrovku má. Pokud je slabší, tak stačí jen sladké omezit, ne vůbec nekonzumovat. To si musí každý vyzkoušet, když chodí na kontroly, jak na tom po odběru krve je.

cappuccino

Pit lak z nakladanych okurek nebo vodu s jablecnym octem,konzumovat kys. zeli.
Jinak brat tabletky chromu, ktery cukr vaze.

Dochy

Dodržovat životosprávu. Pokud se nepletu (nejsem lékař, doufám, že cukrovkář má dost informací od svého lékaře) tak krátkodobý nadbytek cukru by neměl být akutně život ohrožující. Narozdíl od nedostatku cukru (např. když si někdo dá inzulínu víc než by měl, nebo vezme inzulín a vynechá jídlo)