daran

Znalost anglického jazyka v pracovních nabídkách

Často je v pracovních nabídkách obsažen požadavek znalosti AJ pro čtení technické dokumentace atd. Je pro mě povinné mít pro tento požadavek certifikát či ne?

Odpovědi
anonym

Proč se ptáte nás zde? To je právě problém těch, kteří „nemohou sehnat“ práci. Není důležitý žádný papír, ale přijít a otevřít ústa. Lidé pořád kňourají, jak je obtížné napsat životopis a jak formulovat myšlenky. Ale úplně stejně je na tom ta druhá strana, která neví, jak sesmolit nabídku práce. Velice často jsou tam obsaženy formulace, které mají odradit ty méně schopné, aby si ulehčili od davů při pohovorech. Existuje tedy jediný způsob, jak se dozvědět, jestli vás budou chtít – přijít. Takovým běžným filtrem je požadavek na vysokou školu. Z mé zkušenosti jenom 30 % nabídek skutečně vyžaduje takové vzdělání. A u dalších 5 % se při nástupu dohodneme, že si v průběhu práce vysokou dodělám. A postupem času po zapracování o tom už nikdo necekne. Nejvíce se žádá pracovník, který bude pracovat a pracovat správně. Pokud takový hledá práci, ani si moc nabídky nemusí studovat …

elkon

Co je to za hloupý dotaz. Kdyby to nepotřebovali, tak to tam neuvedou. Kdo se chce ucházet, musí splnit podmínky.

Schluker

Certifikat potreba neni. Je potreba mit potrebne jzykove znalosti. U pripadneho pohovoru si to jiste pralticky overi.

Dochy

Cerifikát obvykle netřeba. Pokud třeba, pak třeba uvést do inzerátu. 😉
Na čtení technické dokumentace snad ani žádný certifikát neexistuje, ale potenciální zaměstnavatel si úroveň znalostí v potřebné míře obvykle ověří při pohovoru.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.