Jita Vava

Znají v Rusku ruské vejce?

Nejlepší odpověď
hanulka11

ruské vejce – etymologie vzniku souvisí s vlašským salátem, který je častým doplňkem ruského vejce. Italové (Vlachové) údajně kdysi připravili vlašský salát pro hosty z Ruska. S vejcem.
Právě proto, že se to připravovalo pro ně tak pokrm získal jméno.

Zdroj: http://www.ja­zyky.com/conten­t/view/771/

Další odpovědi
Já...

Znají asi tak, jak ve Španělsku španělské ptáčky a v Maďarsku guláš a v Holandsku jejich řízek, a v Polsku jejich salám, a v Česku „český buchty…“!!!
I když – ty jsou známy minimálně po celé Evropě (z E55). Teď mne napadá – to asi nebudou čistý Češky, co?

😉

Drap

Znají, před mnoha léty jsem ho v Rusku viděl, bohužel jak mu říkají už nevím.