Lleni

značení radioaktivity na potravině

nevíte jak vypadá když je ta potravina ozářena, jak vypadá to označení prosím? nemůžu to nikde najít. je to velkým nebo malým? a nemáte nějaký obrázek kde je to ukázané? díky:)

Nejlepší odpověď
marci1

Máš na mysli „ionizaci“ nebo „ošetřeno ionizací“ ?
Doplňuji:
http://www.svet­kolemnas.info/no­vinky/domaci/688-o-cem-zrejme-nevite-radioaktivni-ozarovani-neboli-ionizace-potravin-v-cr

Další odpovědi
Lamalam

V EU je povoleno ozařování pouze jedné kategorie potravin – sušených bylin, koření a kořenících přípravků. Viz vyhláška č. 133/2004 Sb. Všechny potraviny ošetřené ionizujícím zářením, nebo potraviny vyrobené z takto ošetřených surovin, musejí být označeny údajem „ionizováno” nebo „ošetřeno ionizací”.

.

Do Evropy snad takové zboží nemuže ne?
Jak už jsem psal v jiné otázce tak bratr dováži čaje z Asie a musí všechno testovat jestli to není kontaminované… co neprojde tak mu sem prostě nepustí.

Lamalam

5154 – co to plácáš? Co má společného kontaminace s ozařováním?