wendyX

Zná současná lékařská věda už konečně způsob, jak léčit/odstranit ušní defekt zvaný ‚tinnitus‘? ⇩

Na jedné straně jsme dnes svědky skutečně úžasného pokroku v medicíně- např. v oboru genového inženýrství – genových manipulací apod., na straně druhé je řada nemocí (relativně ‚letitých‘), na které je věda stále ‚krátká‘… A nemusí to být nic až tak ‚exotického‘ – právě tinnitus sem patří; jakož i třeba obyčejná chřipka/rýma, senná rýma, lupénka, problém holohlavosti u mužů – a mnoho, mnoho dalších… ☹
.....
P.S.
Strážci archivu – neodkazujte na starší příspěvky; vše jsem prošel, ale jsou staré 990 – 2200 dní, což nepotřebuji. Potřebuji znát nejnovější stav! Dík.

Nejlepší odpověď
annas

V odkazu najdete vyjádření odborníků

"Nesmíme zapomenout: tinnitus není nemoc sám o sobě, tinnitus je jen symptom, stejně jako například bolesti hlavy. Symptom nelze léčit. To znamená, že tinnitus nelze „vyléčit“. Co lze vyléčit, je příčina symptomu, tj. stav či onemocnění, jež je jeho důvodem. Lze se rovněž naučit tinnitus zvládnout.

V některých případech známe příčiny tinnitu, a ty můžeme odstranit. Bohužel jsou to ty nejzřídkavější případy. Je to podobné jako při vysokém krevním tlaku. U více než 90% všech pacientů s vysokým krevním tlakem se jedná o esenciální vysoký tlak, u něhož nevíme, co je jeho příčinou. U tinnitu lze, podobně jako u vysokého tlaku, podniknout řadu věcí k jeho zvládnutí. Týkají se zacházení se stresem, přístupu k tinnitu a způsobu, jak s ním zacházíme. Podobně jako u vysokého tlaku: většina pacientů s vysokým krevním tlakem má nadváhu, žije nezdravě, má málo pohybu, vysoký stres, vztah k jídlu a pohybu je dosti katastrofální. atd. "

http://www.itin­nitus.cz/tinni­tus-a-jeho-lecba/

Dá se vyléčit pomocí alternativní medicíny, která zná přičinu, ale nebudu po špatných zkušenostech na této stránce víc uvádět.

Další odpovědi
Lamalam

Hodně (nikoliv stoprocentně) pomáhá barokomora.

zdroj: rodinná zkušenost

Kepler

Ano, tinnitus stále patří k prakticky nevyléčitelným poruchám, ale existuje vícero způsobů jak projevy zmírnit na snesitelný stav. Ale lékařská věda jde stále kupředu, i mnoho druhů rakoviny už lze úspěšně léčit. Myslím, že poslední nevyléčitelnou nemocí bude asi fakt rýma 🙂
https://www.ce­lostnimedicina­.cz/tinitus.htm

marci1

Žádná metoda či léčba, která by pomohla každému pacientovi, neexistuje. Bohužel. ☹

mosoj

Ne! Bude ti bzučet v hlavě neustále, pokud to samovolně neodezní. Může po nějaké „léčbě“ přijít krátkodobá úleva.

HZK

Musím s části dotazu oponovat!
Rýma nebo chřipka právě patří mezi nemoci, kterým lze nejet předcházet ale také úspěšně léčit.
Neznamená, že když na rýmu není lék, není léčitelná.
K oboum nemocem stačí z hlediska imunity přistupovat odpovědněji a žít tedy tak, abych byl obojímu odolný. Což se u tinnitu říct nedá. Sem tam otužování, nechodit nabalený a trochu zdravěji jíst. Je mi 25 a chřipku jsem již neměl asi…pcha…10 let. Rýmu mívám 3 do roka a když už se blíží, šup lokty do horké vody (přidávám i zázvorový čaj) a když to dodržím po dobu páru dní, rýma se otočí a odejde. Že na rýmu nefunguje chemie, čili prášky, neznamená neléčitelnost. Ano mnoho lidí se v dnešní době zbytečně cpe léky na všechno a přitom některé lze nahradit bylinkami. Jenže to by lidi nesměli být líní, skeptičtí (zajímavé že věří více chemii než bezpečným a zdravým bylinám) a taky neposlouchat doktora na slovo. Mnohdy se stačí bránit a doktor dá nějakou alternativu. Mimochodem, Tinnitus jsem poznal po koncertě Arakain, kdy měli tak strašný zvuk že mě z toho boleli uši.
Čili nejspíš mám mírné poškození čehosi v uchu, ale lze s tím žít. Obvykle to nevímám.

richardad

Lékařská věda nezná způsob, jak zpomalit stárnutí, ani navrátit stáří. Není to jejím posláním. Právě ušní a oční degenerace jsou diagnózy kdy můžete účinek léků proti stárnutí přímo slyšet a vidět. Změna je zaregistrovatelná. Ale léky proti nejsou stejné jako léky v medicíně, kdy každý lék něco dělá, působí na nějaké receptory. Vy docílíte zlepšení tinnitu, když budete polykat účinné léky proti stárnutí, takové, které prodlužují život alespoň na 200%, dvojnásobek.

wendyX

@>quentos:
Pane kolego, když už musíte neustále něco upravovat, tak alespoň bez NOVÝCH CHYB! Právě jste mi vaší ‚úpravou‘ zprznil bezchybnou část mého textu, když jste přidal mezeru i tam, kam vůbec nepatří!
>>zde: …řada nemocí (relativně ‚letitých‘), na kt eré je věda stále ‚krátká‘…
Proto vás žádám, abyste tuto chybu ‚doupravil‘- děkuji vám za námahu!