Avatar uživatele
petr7712

Jaký je ideální přípravek proti lupénce na hlavě?

Od dětsví mě trápí lupénka na hlavě, teď jsem se kvůli ní vzal kompletně dohola a rád bych toho využil. Doporučili byste mi nějakou konopnou mast nebo nějaký šampón proti tomuto problému?

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? orwell před 1758 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
WTLS

V pubertě jsem měl stejný problém, každý den, když jsem si ale začal velmi často mít hlavu tak se to snížilo na minimum.
Poté jsem začal používat ALPECIN kofeinovy šampon a dnes již nemám nic nežádoucího ve vlasech :D
Zkuste taky, myslím že výroba je z Německa, levný zrovna není ale mě pomohl jedině tenhle nebo z lidlu ten obyčejný bílí nebo citronový, za pár korun a dokázal taky kouzla…
Za mě nejhorší Head and shoulders.
Přeji hezký den :)

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
orwell

Je to jak píše kapitán. Není masti či šampónu (dokonce bych řekl léku vůbec) řešícího universálně tento problém. Jediná věc, která tě toho zbaví 100%ně a navždy je krematorium. Uvedené léky obsahující kortikoidy jsou myslím na předpis, takže budeš muset navštívit ordinaci kočního lékaře. Navíc jejich časté používání vede mj. k nevratnému poškození kůže (ztečení, krabacení,…), proto se nedoporučují na obličej, krk, boltce. Dost účinná je u většiny pacientů fototerapie (opakované ozařování postižených míst spec. zářivkovými trubicemi s UV zářením o vlnové délce 311 nm), ale to musíš řešit opět se specializovaným pracovištěm. Mně se tímto podařilo úplně toho svinstva zbavit, avšak ne napořád. Nevýhodou je, že tam musíš dojíždět tak 2× týdně alespoň několik měsíců. Dávky se musí opatrně postupně zvyšovat a než se dostaneš tak na cca 0,4J/cm2, kdy to začne fungovat, tak to trvá. Ale můžeš zkusit na havu mast, která je k dostání volně, opravdu uleví a neobsahuje kortikoidy. Jedná se o mast OINTMENT Dr.MICHAELS. Ale taky není všemocná. Mně se celkem osvědčila.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek