spooky

Jaké jsou alternativy, když potřebuju změnit zaměstnání a stavající zaměstnavatel mi nechce vyhovět??

Prosím nutne o radu – Jsem v pomeru na HPP, ale ted jsem byla prijata do jine prace. Nastup chteji za 10 dni. Soucasny zamestnavatel mi nechce dat dohodu jelikoz i 2 mesice jsou malo na hledani nahrady za me. Je nejaka moznost obejit vypovedni lhutu kdyz mi nechteji dat dohodu? Jinak zvazuji i lekaře nebo pri nejhodším áčka :/ Je i jina alternativa? dekuji

Odpovědi
anonym

Rozhodně nedoporučuju „áčka“ – jednak, pokud to další zaměstnání nevyjde, nedělalo by to dobrý dojem při příštím shánění práce a jednak po tobě může stávající zaměstnavatel vymáhat náhradu škody.
„Lékař“ – až na nějaký velmi speciální případ (neschopnost práce na stávajícím místě, jinak bez omezení) také nelze doporučit – pracovat na nemocenské také může být ´drahé´.
___
Dohoda je nejlepší – zkus si náhradu sehnat… Můžeš, případně, stávajícího zaměstnavatele trošku ´vydírat´;-), případně může i tvůj ´nastávající´ zaměstnavatel zaintervenovat.