xiperio

Zkoušel někdo usmažit bůček jako řízek?

Prý to jde. Nikdy jsem to nezkoušel. Máte s tím zkušenost? Děkuji.

Odpovědi
GM

Všechno jde, když se chce. Ale chutnat to asi bude hnusně.

Nassin

Samozřejmě že se libový bůček dá připravit jako řízek. Maso nakrájet na plátky, mírně naklepat, okořenit, posolit, potřít česnekem a klasicky obalit v trojobalu. Maso po usmažení je šťavnaté jako z krkovičky.
P.S. Každý, kdo čte o bůčku si myslí, že je tučný jako prase, ale ten býval, když se chovaly prasata doma. Dnes jsou prasata ve velkochovech vyšlechtěna, aby byla co nejmenší vrstva tuku.

da ny

Nezkoušela jsem, jedla jsem. Bůček byl libovější, chuť skvělá.
Mám raději řízek z libové krkovičky, než sušší z kýty. Výborné a křehké jsou ty naruby ;)
Naklepaná strouhanka do osoleného masa, to je šťavnaté, měkké. Řízky nejím často, ale mám je moc ráda. :D

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

xiperio

No to jste mi pomohl. Ptal jsem se , kdo s tím má zkušenost.

marci1

Jde to: https://www.to­precepty.cz/re­cept/61227-obracene-rizky-z-bucku/
🙂