FikeCZ

Zjistím někde seznam aut, která nemusí mít rezervu, ale stačí jim SOS sada na lepení pneu?

Viz k otázce mám Forda Focusa 1 (1999) verze před faceliftem

Odpovědi
gecco

Seznam? – těžko…
Pro takto staré auto potřebuješ k nevození rezervy mít „souhlas výrobce“ – máš něco takového v TP? – pokud ne, rezervu vozit musíš…
Viz, cituji – „toto ustanovení platí pro vozidla kategorie M1 a N1 uvedená do provozu před 15. září 2009 pouze se souhlasem výrobce nebo pro vozidla kategorie M1 a N1 stejného typu jako vozidla, která se uvádí na trh jako nová bez náhradního kola v souladu s touto vyhláškou“

Vyhláška o schvalování technické způsobilosti a o technických podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích – https://www.za­konyprolidi.cz/cs/2014-341