Pavel1212

Životnost zavařených kompotů

Nevíte, prosím, náhodou, jestli jsou vhodné ke konzumaci kompoty 10 let staré? 🙂 Díky za odpověď.

Nejlepší odpověď
Tata

Jistě že jsou vhodné ke konzumaci, ale stejně jako jedovaté houby, Jen jednou.

Další odpovědi
anonym

Jsou ke konzumaci vhodné,pokud víčko drží a v obsahu se nevyskytují žádné jevy jako jsou plísně,kalný nálev atd.

Někde jsem četl,že našly z dob Napoleona(ta doba začala takto uchovávat potraviny)kon­zervované třešně a po rozboru se zjistilo,že jsou nezávadné.

verka

Kamarádka vysype obsah staršího kompotu či zbytku ovoce z mrazáku na plech a peče tzv. pečený čaj. Ovoce se zbaví přebytečné šťávy, ta se pak nahradí rumem a vzniklý produkt se přidává do čaje. Za zimních večerů velice lahodné.

rybíz

Souhlasil bych s Barbakanem. Já jsem zase slyšel, že se našlo víno asi 150–200 let staré ( prý bylo zrosolovatělé ?!? ) a bylo zcela nezávadné.

vecernice

Já si myslím,že pokud jsou tyto kompoty v místnosti se stálou teplotou,nesvítí na ně sluníčko a nemají porušené víčko,tak že jim nic nebude.Jednou ve zprávách ukazovali zavařené švestky asi 60let/jestli to nebylo dokonce víc/ udělali rozbor,všechno v pořádku a tak ho snědli.Pokud toho máte víc a přece jen už kvalitě nevěříte,tak je tu další možnost a to odvést to do palírny a spotřebovat to v jiné formě.Pak už jedině vyhodit.

elektrikář

Pokud není porušená guma na víčku se dají klidně sníst.Většinou se doporučuje spotřeba do roka.Jinak časem hnědnou.Není to tak nedávno v USA vykopali potopený parník na Misipi z doby bojů severu a jihu který vezl zásoby. Kompoty byly jedlé. V zemi mněli tmu a stálou teplotu.