Avatar uživatele
Pavel1212

Životnost zavařených kompotů

Nevíte, prosím, náhodou, jestli jsou vhodné ke konzumaci kompoty 10 let staré? 🙂 Díky za odpověď.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? panenka, skorcovaz před 4962 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Tata

Jistě že jsou vhodné ke konzumaci, ale stejně jako jedovaté houby, Jen jednou.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Jsou ke konzumaci vhodné,pokud víčko drží a v obsahu se nevyskytují žádné jevy jako jsou plísně,kalný nálev atd.

Někde jsem četl,že našly z dob Napoleona(ta doba začala takto uchovávat potraviny)kon­zervované třešně a po rozboru se zjistilo,že jsou nezávadné.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
verka

Kamarádka vysype obsah staršího kompotu či zbytku ovoce z mrazáku na plech a peče tzv. pečený čaj. Ovoce se zbaví přebytečné šťávy, ta se pak nahradí rumem a vzniklý produkt se přidává do čaje. Za zimních večerů velice lahodné.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
rybíz

Souhlasil bych s Barbakanem. Já jsem zase slyšel, že se našlo víno asi 150–200 let staré ( prý bylo zrosolovatělé ?!? ) a bylo zcela nezávadné.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
vecernice

Já si myslím,že pokud jsou tyto kompoty v místnosti se stálou teplotou,nesvítí na ně sluníčko a nemají porušené víčko,tak že jim nic nebude.Jednou ve zprávách ukazovali zavařené švestky asi 60let/jestli to nebylo dokonce víc/ udělali rozbor,všechno v pořádku a tak ho snědli.Pokud toho máte víc a přece jen už kvalitě nevěříte,tak je tu další možnost a to odvést to do palírny a spotřebovat to v jiné formě.Pak už jedině vyhodit.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elektrikář

Pokud není porušená guma na víčku se dají klidně sníst.Většinou se doporučuje spotřeba do roka.Jinak časem hnědnou.Není to tak nedávno v USA vykopali potopený parník na Misipi z doby bojů severu a jihu který vezl zásoby. Kompoty byly jedlé. V zemi mněli tmu a stálou teplotu.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek