annas

Život je pes. Ale pes se považuje za nejlepšího přítele člověka. A opravdu dobrý pes je ten zlý? Platí i pro život?

Autoři a zdroje citátů

„Život je pes. A pes je nejlepší přítel člověka " Jiří Žáček
„Opravdu dobrý pes je ten zlý.“ — Valeriu Butulescu

https://citaty­.net/citaty/15433-axel-munthe-pes-neni-zvire-pes-je-pritel/

Pes doprovází člověka tisíce let, byl a je stále jeho pomocníkem, záchranářem, ochráncem i přítelem.,. i když nemluví.

Lze s některými citáty souhlasit?

1. „Pes není zvíře, pes je přítel.“ — Axel Munthe

Zdroj: https://citaty­.net/citaty/15433-axel-munthe-pes-neni-zvire-pes-je-pritel/

2. „Pes je zvíře a v tom je taková nějaká jistota. Lidské city jsou takové nestálé… Lásku, jakou umí projevit pes, vám žádný člověk dát nedokáže.“ — Vlastimil Brodský

3. „Pes je pravděpodobně nejlepší přítelem člověka proto, že nám neradí, nepůjčuje si od nás peníze a neobdarovává nás tchyněmi.“ — František

4.„Pes je jediné stvoření na světě, které vás miluje víc než sebe.“ — Josh Billings

https://citaty­.net/citaty/7674-edward-abbey-pokud-je-nejlepsim-pritelem-cloveka-jeho-pes-tak/

„Jeden z nejrozšířenějších psů na světě slaví 120. narozeniny. Standard plemene německého ovčáka byl vytvořen 20. září 1899 na první schůzi tamního Spolku chovatelů německých ovčáků.“

Ráno jsem zaslechla ve Studiu 6.

Jinak víc v odkazu
https://www.ty­den.cz/rubriky/re­lax/zvirata/ne­mecky-ovcak-policejni-dravec-i-mazlik_532505.html

Nejlepší odpověď
aliendrone

Přirovnání života k čoklovi mi přijde jako vtipné. Dodal bych, že život mi stejně jako pes klidně v nestřeženém okamžiku „podělá nohu“ a stejně tak často je plný blech. A to nemluvím o případech, kdy život (stejně jako nadržený pes s vaší nohou) s vámi doslova PARÁDNĚ vyje… cože to mám asi tak na mysli? (kvíz pro Keplera) ;) :D :D

Další odpovědi
Kelt

Dobrý či zlý. Pes, který pustí zloděje, je špatný pro pána a takový pes, který zloděje chytí nebo zažene, je špatný pro zloděje.
Jak si psa vychováme nebo jaký si uděláme život, takový ho máme.

zjentek

Nějak se neztotožňuji s tvrzením, totiže dobrý pes je ten zlý. Dobrý pes není ten zlý. Dobrý pes nebude mít problém být zlý, pokud k tomu bude dobrý důvod.

hapiky

Je to jako s lidmi. Někteří by mouše neublížili…
Lidé ovšem neumí udělat „psí oči“, tak se raději třeba poperou.
Mokrému čumáčku obvykle vše projde, jsou ale případy hodně drsné výchovy…
Kdyby lidé měli k sobě tolik lásky co pes k člověku, svět by vypadal jinak.

Mc Merkurion

… nejni zlého psa, je jen neschopnej páníček, jo a jestli život je pes, tak (jak už jsem kdysi psal) bych s ním ten jeho psí život z fleku měnil … pes nejni nejlepší přítel člověka, to člověk je nejlepší přítel psa >>> jinak by se na nás už dávno vykašlali a byli v divočině …