sdesigner

Zimny start a zvlastne zvuky

Zdravim. Mam superba 1.9 TDI (2002)…poprvykrat ho startujem aj v zimnom obdobi. Mam trochu obavy z jeho startovania pod bodom mrazu. Uz pri 0 stupnoch a menej ked rano startujem do prace pri starte vydava strasne zvuky. aspon mne sa zdaju strasne…ked ho roztoci starter akoby pod kapotou niekto buchal kladivom do motora…strasne.. inac nic viac problem nieje…po tom buchani to chyti na prvykrat asi za 2 sekundy a otacky sa ustalia asi tak za 5 sekund na kludny vyrovnany zvuk…ale ten start…mam z toho hrozu ci sa tam nieco takymto sposobom nepokazi. Nastartovane auto ide skvele ziadna porucha..mozno spojka mi trochu preklzuje ale to snad nieje problem v tomto. Baterku mam novu len tak pre info, tekutiny doliate ako maju byt. Ked startujem poobede ked je asi 7 stupnov vsetko ide hladko…skit skit start…
Doplňuji:
Doplnujem ze mam CASTROL 5W40 full syntetic…je to dobry olej?

Nejlepší odpověď
badisko

vymenit auto ..nebo se na zimu odstehovat do teplejsich krajin ..a je po problemu …az me nekdy sere jak jsem genialni …

Další odpovědi
zzzzz

V suberbu 1,9D je jeden z nejlepších motorů. Ten šílený zvuk je běžný ve všech naftových autech. Já mám už spoustu let 2.0 Vectru a dělá to taky. Je nutné hodně žhavit, nepíšete jaký je to rok výroby, ale pokud by se jednalo o první generaci suberbu, mohly by být už staré žhaviče. 5W40, je olej do nových aut, pokud je uto starší je vhodnější použít 10W, je to hustější olej, a u starších aut už není taková těsnost.
Doplňuji:
Aha píšete 2002, to máte řídký olej, poraďte se v servise, ale já myslím že tem 10W bude určitě lepší

anonym

Napiš si přesně toto do google překladače
Start škodovky vrvrvrvrvrvr a dej to přeložit z češtiny do němčiny. Pust si u toho zvuk, tak budeš startovat se superbem :)

isteron

Nebude tuhý prevodový olej, alebo chýba prídavok do nafty proti mrazu ? Voda v nafte ? Ja som používal Castrol, ale mal som benzínový motor. Riedenie 1 : 1 000.

venkovan

Nafťáky v zimě po nastartování bývají hlučnější.Myslím, že to bude motor, kde se tlakem oleje nastavují ventily a podobně, tak chvilku trvá než si to „sedne“. Je potřeba pořádně nažhavit.
Pokud auto servisuješ v servisu, měl bys tam mít i normální celoroční olej. Normální ve smyslu doporučení výrobce.
Jinak vyměnit olej za ten správný.