Dvorní šašek

Žijí ve volné přírodě zvířecí samice, které by se vyznačovaly charakterem feministek, jako v lidské společnosti?

Nebo toto současné běsnění části frustrovaných žen postihlo pouze lidskou společnost?

Nejlepší odpověď
Filip84

No „běsnění … frustrovaných žen“ skutečně postihlo pouze lidskou společnost, pochop, volně žijící zvířata si takový „luxus“ dovolit nemohou, a ani, poněkud, nemají jak.

Jinak dominance samičího elementu v ethologickém chování některých živočišných druhů, přirozeně, je.

Typickým příkladem je, třeba, včelstvo, a je nepodstatné, je-li to normální včela medonosná, naše vespa crabro, nebo třeba vespa mandarinia, „včela“ jako „včela“. Máš včelí královnu (vrchní domina), pod ní jsou dělnice (dominy), no a pod nimi trubci, kteří pouze zasunou, a až naprcají, co mají, tak je vyhodí z úlu a oni tam zhebnou, řečeno úplně natvrdo a bez obalu.

Společenství „chefují“ třeba surikatí samice.

https://www.id­nes.cz/hobby/maz­licci/mladata-surikat-v-zoo-praha.A150601_090­737_hobby-mazlicci_mce

Další odpovědi
Rokio

Ano, třeba pavouk černá vdova.

hesterbrown4

Příspěvek smazán administrátorem.