jardalm

Žijí ještě dnes někde na území ČR ve volné přírodě medvědi a vlci?

Nejlepší odpověď
www

Ano, jedná se o toulavé, migrující jedince, jakoby omylem navštívnuvší naše území. Také los se tu objeví a jiní.
Více net.

Další odpovědi
Drap

Dá se říct ne ještě ale spíše už zase. Podle odborník by mělo být na Valašsku několik jedinců vlků, ojediněle tm byl prokázán i medvěd. Nedá se jednoznačně určit, zda pochazejí z našeho území, a nebo zda jde o jedince ze Slovenska.

venkovan

No já nevím, ale asi vlci jsou i ve vnitrozemí a zřejmě i medvědi. Před svátky jsem byl u lékaře a tam se ne po tichu dvě babky bavily o tom, že jedna chytla vlka a druhá, že ten starej medvěd jí zas vyžral ve špajzu všechno vánoční cukroví a musí péci pro vnoučata znovu.
Mám jen za to, že babky to raději ochráncům přírody nehlásí, aby jim nakonec z míst kde se ten vlk a medvěd objevili, neudělali národní park.