Zesplatnili mi úvěr. Myslite ze to půjde ihned na exekuci nebo se dá nějak domluvit na splátkách?

Zdravím, bohužel jsem se dostala do hrozne situace kdy jsem nebyla schopna platit splátky jake jsem mela a tak mi banka air bank zesplatnila úvěr. Psala jsem email ale nereagují, tak ted nevím co dělat. Vůbec netuším co se bude dát dělat.myslite ze to půjde ihned na exekuci nebo mají nejake své vymahaci firmy se kterýma se dá nějak domluvit na splátkách ?? Odpovědi typu neměla sis půjčovat si nechte…Každý se muže dostat do s…k moc děkuji za odpovědi
Doplňuji:
Musím se s nimi nějak domluvit snad mi umožní ještě nějaký splátkový kalendář.hlavne jsem chtěla vědět co se pak děje když už to sesplatni.exekuce?

Nejlepší odpověď
Hlada

Nevím, jak postupuje tato banka, ale obecně zesplatnění úvěru je ztráta výhody splátek a povinnost zaplatit dlužnou částku ihned. Nejspíš dostanete doporučený dopis, ve kterém vám banka stanoví datum, do kterého máte půjčku zaplatit. Pokud nezaplatíte, bude na vás podaná žaloba k soudu. Budete odsouzená a bude vám stanovený termín, do kdy máte zaplatit. Pokud nezaplatíte, banka pohledávku předá k vymáhání exekutorovi nebo ji prodá. Protože soud a exekutor zvýší pohledávku řádově o desítky tisíc, je pro vás nejlepší ihned se spojit s bankou a dohodnout se na novém splátkovém kalendáři.

Další odpovědi
ivzez

Jestli jste e-mail nepodepsala zaručeným elektronickým certifikátem,
nebude banka na e-mail pravděpodobně vůbec reagovat,
protože nemá jak odesilatele ověřit.

Pročtěte si důkladně obchodní podmínky, za nichž jste si úvěr brala
i aktuální obchodní podmínky, potom zajděte do banky s občankou,
původními OP a se smlouvou a pokuste se osobně dohodnout
splátkový kalendář.

Jak bude postupovat právě Vaše banka, nevím.
Ale myslím, že by Vás měla ještě jednout vyzvat
k zaplacení.

Pokud nezaplatíte, může banka předat vymáhání některé firmě.
Ale nemusí. Pak by mohla nastoupit exekuce.

postcd

měli by tam na to mít nějaké oddělení, tel. kontakt, nebo zkusit zeptat se v jejich kanclu – na pobočce, jinak některé banky odpovídají na maily třeba i za 2–4 dny, email není moc jistá forma komunikace pokud jde o tak důležitou věc

mosoj

  • 420 840 30 30

Doplňuji:
Pak stačí otevřít pusu.

da ny

Š3koda :(:
„Ideální je kontaktovat banku ještě dříve před tím, než se zpozdíme se splátkou půjčky v běžném termínu splatnosti.
Zdroj:"Co dělat…“ http://osobni-finance.porad­.cz/problem-s-penezi/navod/co-delat-kdyz-nemohu-splacet-pujcku.html

martin.nedom

Zdravím,

Doporučuji ihned zavolat do banky, domluvit si schůzku v pobočce. Domluvit se na odložení splátky. S tím, že poté zaplatíte 2× splátky najednou. Určitě se domluvíte, pokud člověk komunikuje tak banky jednají seriozně. Doporučuji, aby jste předešla takovým nepříjemnostem zkuste zajít za finančním poradcem já byl například v Partners http://www.par­tners.cz/cs/ a dodnes se radím s poradcem.

Dochy

Obávám se, že žádnou dobrouradu nemám. Doporučuji zkusit se dohodnout v bance, pokud to nepůjde, zkusit se poradit v nějaké občanské poradně. Obecně platí, že pokud jsou problémy se splácením, je třeba se dohodnout co nejdřív a ne až poté, co přijdou sankce.
Pravděpodobně bude třeba úvěr splatit. Pokud byste měla nějaké známé/příbuzné, kteří by byli ochotni pomoci bylo by to nejlepší. Ale Vy musíte vědět, že budete schopná jim to splácet. Pokud je vaše současná situace natolik dobrá, že se cítíte, můžete zkusit přesvědčit jiný ústav, ale bacha na lichváře. nejděte do dalších půjček, které také nesplatíte.