marrat555

Zemědělství

V budoucnu bych chtěl být farmář. Kdybych šel na zemědělskou školu, byl by to dobrý tah ? Jaké bych měl kromě farmaření uplatnění a jaké potřebuju známky ? Prosím i o nějaké typy, jak se stát farmářem..:) Děkuji za odpovědi :)

Nejlepší odpověď
Drap

Asi by to byl dobrý tah, pokud chceš farmařit. Každá škola má jiné podmínky pro přijetí, takže se musíš informovat přímo na příslušné škole.
A jak se stát farmářem ? V prve řadě potřebuješ nějaké pozemky a nějaké zázemí jako hospodářské budovy a podobně. Další nezbytností v dnešní době je mechanizace, kterou budeš potřebovat. Neuvedl jsi, na co by jsi se chtěl specializovat, co chovat či pěstovat. Podle toho se budou lišit další potřeby.
Přeji mnoho úspěchů

Další odpovědi
anonym

To by bylo nejlepší vzít to přes zemědělské učiliště, zemědělskou střední a skončit vysokou zemědělskou školou. Potom bys měl velmi dobrou teoretickou průpravu.
Na farmáře potřebuješ nejdříve mít pole, stádo dobytka, stáje a chlévy. Potom také peníze do začátků a velké odhodlání dřít až do úpadu. Musíš mít vizi, kam chceš dojít, a vůli začít opatrně od začátků a nečekat hned velké zisky. Farmaření není pro „slečinky“.