led

Ze života: Neradostné vzpomínky soudruha Tůmy na předmnichovskou republiku. Jak bude soudruh Tůma vzpomínat na dnešek?

Když se tolik vzpomíná na minulé období socializmu jako na vládu Temna, pak na dnešek se bude období Znovuvzkříšení?

http://www.ne­aktuality.cz/do­maci/neradostne-vzpominky-soudruha-tumy-na-predmnichovskou-republiku
Doplňuji:
Ospravedlňujem sa za chybu:
správne má byť:
pak dnešek bude období Znovuvzkříšení?

Nejlepší odpověď
annas

Občas je slyšet názory starých jedinců, často ještě pamětníků, , že tohle by se v první republice stát nemohlo, to by Masaryk nepřipustil t atd. Někteří lidé si představují první republika jako vzor, v němž bylo všechno v pořádku,. Naše republika byla na špici v rámci světového hospodářství. . Druzí naopak namítají, že jde o mýtus, v němž se spousta faktů překrucuje .

Stalo se tradicí, že to , co je dobré, je v určitém období špatné. . To, co se považovalo za špatné, bylo vykonáno ve prospěch lidí, pro jejich dobro. Proto Vvnedávných volbách většina zapomněla na to špatné … Soudruh Tůma píše koncem 50. let: „Alespoň si budeme více vážit toho, jak se nám daří dnes“.

Určitě se za 1. republiky. kradlo a korumpovalo podobně jako dnes – lidé se příliš nemění, jen podmínky. Ale bylo daleko víc vlasteneckého cítění a hrdosti na českost. V období hospodářské krize měli lidé jistě hlad. Ale zřejmě by dnešní krizi za krizi neoznačili.

Domnívám se, že se současníci mají lépe než í továrník či velkoprůmyslník za první republiky.: mohou mobilně komunikovat, mailovat, léčit se antibiotiky, vybavenost domácností atd. Vše vlivem technologického rozvoje.
Netvrdím, že je v období tržního hospodářství všechno v pořádku. Ale je třeba si uvědomit, že existují rozdíly mezi životem za 1. republiky , za socialismu i v současnosti. Platí, že se vývoj opakuje, probíhá však ve spirále., ale ve vyšší kvalitě.

Další odpovědi
anonym

jednou jsem někde četla,že se všechno opakuje,třeba se dnes zase vracíme k prvorepublikovému životu,a třeba zase někdy nastanou časy kdy bude líp,ráda čtu a tak jsem si i přečetla jeden vtip,ale kdo ví jestli je to ještě vtip"
Komunisti nás dvacel let vedli do prdele,ale my našli zkratku"

anonym

Převzít odpovědnost za vlastní život a odmítnout jednoduchá řešení. To je celé a platí to v každé době.
Doplňuji:
@ burak: přepočítat, prosím!

fcoop

Takových Tůmů se „vyrobí“ za hodinu pytel.
Nemá žádný smysl pokoušet se „analyzovat“: aktuální politickou situaci, to bych byl bezpečně brzy na oddělení u Chocholouška.
My Češi jsme neuvěřitelní – co jsme vlastně zač?
Tlupa nesvéprávných idiotů?
A bolševik má ZASE ty moudrý kecy,všechno zná,na všechno má recept...........

Každý národ má takovou vládu,jakou si zaslouží.

Takže slogan:„Japonce nedoženem,ani kdyby nám utíkali naproti“ je ZASE aktuální?

led

Ospravedlňujem sa za chybu:
správne má byť:
pak dnešek bude období Znovuvzkříšení?