Tabea

Ze kterého prostředí by měl být seriál, aby vás to motivovalo se podívat aspoň na první díl?

Nejlepší odpověď
Kepler

Sci-fi, vesmír, historické, válečné, letectví a kosmonautika, technické dokumenty, cestopisné…

Další odpovědi
led

Z každého prostredia dokáže dobrý scenárista a režisér, pomocou hercov a výrobného štábu, vyrobiť kvalitný seriál, pokiaľ si do toho nepustí „Veľkú 3“ tj.politikov, ekonómov a novinárov. Čítala som scenáre, ktoré napriek myšlienke a zaujímavosti boli práve vplyvom „Veľkej 3“ dotlačené do prepadáku, ak sa vôbec nakrútili.

PS.
Nemôžem nereagovať na príbeh aliendrona, toho uchvatiteľa príbehov dávnych vekov.
ďalej v diskusii -->

Kelt

Hodně přitahuje tajemno. Je třeba, aby si člověk kladl otázky, aby bylo třeba něco nevysvětlitelného, zázraky a pod. Tedy klidně historie, nějaké zajímavé prostředí, fyzicky přitažliví hlavní hrdinové, nějaký nepřítel a nějaká pravidla. A vybrat dobrý dabing.

anonym

Z prodejny akvaistiky, to by byl nervák 🙂

elkon

Nebudu psát o prostředí, ale o autorech. Zárukou dobrého seriálu jsou jména režisérů. Jaroslav Soukup a Jiří Strach.

aliendrone

Mladý muž (pohledný) opatrně kráčí hlubokým hustým lesem. Smráká se, začíná se ochlazovat a z pod hustých korun stromů lze zahlédnout těžké dešťové mraky.
Atmosféru dokreslují semo tamo ležící mužské kostry (často v řetězech) podivně zkroucené v bizarních polohách. Začíná se zvedat vítr, nad hlavou mladíkovi krouží vrány a hlasitě krákají.

Najednou mladík zahlédne v dáli světélko. Zpozorní a vidí, že je to okénko chýše, kterým prosvítají paprsky světla. Mladík se s nadějí blíží ke „stavení“, krákání vran zničeho nic ustává. V okamžiku, kdy nahlédne začouzeným sklem dovnitř temnou oblohu prořízne jasný blesk a vzápětí zahřmí silný hrom. Mladíkovi se zdá, že něco uvnitř zahlédl a puzen zvědavostí spolu s touhou skrýt se před deštěm zaklepá na dveře. Když se nic neozývá, trochu zvědavě opatrně vstupuje do chýše.

Chýše je prostorná a převážná většina interiéru se skrývá v pološeru. Prostředí dominuje plápolající ohniště, nad kterým je zavěšen kotlík v němž bublá podezřele vypadající lektvar. U stropu se líně převaluje hustý dým.

„Haló?! Je tu někdo?“ poněkud nesměle ze sebe vypustí mladý muž.
„Vítej!“ zaševelí za ním tichý hlas. " již jsme na tebe čekala."

Mladík se polekaně otočí a zírá na obrys ženské postavy nejasně se rýsující v šeru. Ano, je to ONA! Její Excelence velvyslankyně PEKLA na Zemi led!

Tím končí úvodní čajíček a začíná OPRAVDOVÝ HOROR! Lidem v záchvatech hrůzy bělají vlasy, vyhazují televize z oken, slabší povahy umírají okamžitě…
Stačí? ;) :D :D

autacek

Ze zdravotnictví, to se zde těší velké oblibě.

marci1

Asi z prostředí rodiny a příbuzného prostředí, ve kterém lidé žijí. Zajímá mě psychologie člověka a vztahy mezi lidmi. 🙂

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

led

Pokračovanie z mojej odpovede, reakcia k príbehu opísanom hviezdnym tulákom aliendronom.
… Opísaný príbeh sa naozaj stal počas známej cesty Praotca Čecha do krajiny medzi troma riekami , kde Slnko na lúkach rozdáva radosť deťom. Použil tu úryvok z „Tajnej knihy histórie Zeme“, ktorej sa akýmsi záhadným spôsobom zmocnil, aby škodil ľuďom žijúcim v mieri, láske, bez hádok a sváru. Jeho slová opisujúce plody jeho vlastného pandemického šantenia v rokoch 2020–2021 ľstivo zaradil, rovnako ako činia pokútne média, k príbehu z čias keď noha Čecha zastala na hore Říp. Klasický spôsob práce dezinformátora, sem tam niečo vypustí, sem tam niečo pridá, upraví a vypustí „Krakena“ medzi ľudí.

Pôvodné znenie príbehu tradované v piesňach a poézii opisovalo stretnutie Mladíka inak:
""Haló?! Je tu někdo?" poněkud nesměle ze sebe vypustí mladý muž.
„Vítej!“ zaševelí za ním tichý hlas. " již jsem na tebe čekala.„
Mladík se polekaně otočí a zírá na obrys ženské postavy nejasně se rýsující v šeru. Ano, je to ONA! Zářivá budoucnost českého lidu, života v míru, lásce, bez záští a svárů.“
Opýtajte sa ho, kto poslal Braniborov do Českých zemí, vidíte, klopí zrak, mlčí, nemôže predsa priznať pravdu, že to jeho chtivé spáry chceli uchopiť plody pracovitých rúk českého ľudu.

led

pre neznalých
aliendrone: " Prostředí dominuje plápolající ohniště, nad kterým je zavěšen kotlík v němž bublá podezřele vypadající lektvar." tu popisuje, v akých náročných podmienkach, často pre nepochopenie vládcov okolitého sveta a ich odpor voči tým, čo chcú pomáhať ľudu, musia veštci, čarodejovia a čarodejnice hľadeť elixír proti pliage ľudstva, lieky pre záchranu zdravia a životov ľudí, bez nároku na odmenu, ale v neustálom ohrození od hlásnikov a drábov vládcov ríše aliendrona.

aliendrone

led>>> Ó půvabná a vzácná jako Silmaril, Vašemu příběhu NIKDO neuvěří. Jednoduše proto, že troškařením (škůdcovstvím) se nezabývám. Když už něco, tak POŘÁDNĚ. Cílem mé mise je ZNIČIT lidstvo, nikoliv mu škodit. To by bylo plýtvání časem.

Na druhou stranu znám bytosti potměšilé, ve škodolibostech si libující. Zpravidla jsou zvané ŽENY (včetně těch démonických) a proto mě nepřekvapuje Vaše hypotéza. Jak se říká – každý podle svého… ;) :D :D