EKSOT123

Že jsou čeští cyklisté rychlejší než slovenští, je známá věc. Ale jak je to u motoristů?

Češí na kole jezdí, Slováci chodí… Ale k těm autům, jak je to u této kategorie? Asi taky bude rozdíl mezi řidičem a pasažéry. A musí mít Slovák něco ve stylu našeho řidičského průkazu, příp. od jaké velikosti stroje je to vyžadováno?
(Týpek vidí policajty, jak tlačej služební auto. Zastaví, stáhne okýnko a volá na ně: „Prosím vás, to se jen vracíte na služebnu, nebo zase někoho honíte?")

Nejlepší odpověď
led

„Daj Bohu dušu a mne bodíky! Ako vôbec môžeš uvažovať, že Slováci podľa vášho povedomia, už vyliezli zo svojich krpcov a ľanových gatí s zelenou košuľou opásanou vybíjaným opaskom. A keď osedlajú svojich tátošov žiadom vyškerený čehúň ni na biku, ni na meďáku im neuteče. A k vodeniu ovečiek tie kartičky, no načo by im boli?“ takejto odpovedi by bola hodná vaša otázka. Vážený exot EKSOT123 vaša otázka je rovnakého typu ako otázka vášho Týpka k policajtom vo vašj otázka.

Ale budem voči vám slušná:
Češi jezdi na kole a Slováci aktívne bicyklujú. Na riadenie motorového vozidla absolvujú školenia k získaniu oprávnenia na riadenie motorového vozidla rovnakého typu ako inde v EU.
Dopravné predpisy a vyhlášky na území Slovenskej republiky platia aj pre vás pokiaľ chcete jazdiť akýmkoľvek vozidlom na území SR

Další odpovědi
dubraro

Slováci „chodia na bicykli“ nebo „sa bicyklujú“.
ŘP mají stejné jako my, to je v EU sjednocené.

EKSOT123

Ano, chápu, že z ohleduplnosti nikdo nechce napsat otevřeně, co dělá v autě slovenský pasažer, nebo dokonce jak je to s tím řidičem. Asi je moje otázka nevhod a choulostivá. Dobře, nechme to nevyřčené… 🙂