marcoexe

Je možné zabavit exekutorem PC s osobními daty, fotkami a podobně?

Odpovědi
Edison

Samozřejmě. Za splnění zákonných podmínek. Píšeš příliš málo informací. Ano, může. Jen ve striktně vyjmenovaných případech to nelze. Např. Počítač investičnímu makléři nezabaví

Zajímavostí je, že nelze provést exekuci na technické prostředky, na nichž se vede evidence investičních nástrojů nebo se uchovávají dokumenty týkající se údajů v této evidenci, a dále na technické prostředky sloužící k poskytování údajů o vlastnících investičních nástrojů. A podobně. Takže… v zásadě mohou, jen ve vyjímečných vyjmenovaných případech, kdy jde třeba o základní prostředek k zajištění živobytí (základní nástroj obživy – třeba daňovému poradci) nikoli.

JájsemRaibek

Doplním edisona, že by ti mohl povolit před zabavením pořídit si kopii na cd, dvd, flešku atd..

Mc Merkurion

… já bych jen doplnil jájsemRaibek: … jen blázen nemá dneska kopii a zálohu těchto věcí mimo počítač …