Avatar uživatele
jirka F

Zažili jste v době dětství a dospívání bití od rodičů?

Brali jste to jako výchovu nebo jak?

Zajímavá 0 před 335 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Mravenec

Samozřejmě že jsem na zadek někdy dostal… Výchovně. A bylo to dobře.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
zjentek

Já bití rodiči nezažil. IMHO bití znamená, že dítě něco ošklivého provede, dostane za to lepanec, nebo podobný fyzický kontakt roidičem, někam, na tělo, nebo na tvář a maže se stydět kdesi do kouta, bo si uvědomilo, že provedlo, například, něco ošklivého. Ovšem když tě fotr sundá/sestřelí hornickou mozolnatou tlapou z zemi, někam na zasraný koberec, celý od krve, a tam do tebe kope hnátou, až ti chčije krev z uší, tak to, IMHO, není bytí. Takže s bitím já, bohužel, zkušenost nemám. Děkuju.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
da ny

Samozřejmě, že ano.
I když se mnou žádné výchovné problémy neměli a ve škole mne měli za premiantku a spolužáci, za oblíbenou šprtku 😉
Asi 5× (ze 2 důvodů).. Dokonce jsem věděla předem, že asi bude výprask a přesto jsem přišla opakovaně pozdě domů (byla jsem ve 3. nebo 4. třídě) a táta to brzy vzdal), mamce se to zdálo zbytečné).
Pak jsem dostala v 16 letech, nečekaně ránu, jako z děla, za „odmlouvání a hubatění“. Přežila jsem 😉 Rodiče se nepohodli, mamka to tátovi vyčetla.
Ve škole mně netloukli, nebyl „důvod“.
Bylo to příjemnější, než dokolečka „domlouvání“ a kecy celý den, i několik dní. 😉
Patřím do generace, kdy platilo:
„Škoda rány, která padne vedle.“
„Ohýbaj ma mamko, zakial som ja Janko keď ja budem Jano, nezohneš ma, mamo.“

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cappuccino

Nas rodice nikdy nebili. Maminka byla sama tyrane dite a cely zivot tim trpela. Zarekla se, ze na sve deti ruku nevztahne. A taky jsme vyrostli a bez problemu.
Dostali jme tolik lasky, ze ji musime cely zivot rozdavat!! :)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek