Mirdas

Zažili jste nevysvětlitelnou situaci ?

Mnohdy se dostaneme do situací a nebo jsme svědky událostí, které jsou pro nás nepochopitelné a podle jednoho seriálu by se dala založit v Akta X.

Zažili jste nějaké takové události ?
Doplňuji:
Jde spíše o něco co jste skutečně zažili ( viděli ) a dodnes si to nedokážete vysvětlit.
Spousta lidí tyto zážitky sice má, ovšem stydí se o nich mluvit kvůli reakci okolí.

A co Vy ?

Nejlepší odpověď
Zbynas

Ano, jednou jsem jel autem okolo Motolské nemocnice a před auto mi vstoupilo něco jako duch. Těžko říct, byl to takový mlhavý opar ve tvaru člověka. Jel jsem dost rychle a díky tomu jsem se málem vybural. Hlavně mě to dost zpomalilo, prootže jsem i zastavil, jak jsem z toho byl v háji. Díky tomu jsem o fous pak na dálnici unikl dopravní nehodě. Zajímavé.

Další odpovědi
mosoj

Takovou situaci zažívám téměř každý týden, když se podívám do peněženky.

Pája26

Ano. Když mi bylo tak šest let, zemřel mi praděda (bylo mu už 98 let). Byl to výborný houslista- jeho housle dostala moje maminka od svého tatínka na památku. A další den v noci u nás doma někdo hrál cca půl hodiny na housle krásné skladby. Přitom nikdo jiný z naší rodiny na housle nehraje…svěřila jsem se s tím mé mamince a ta mi řekla, že ty samé „slyšiny“ měla také. Těžko říci, jak to vlastně bylo…

Lamalam

Občas to zažívám při čtení některých zdejších dotazů.

huxa

Nic takového jsem nezažil.
Pokud je pro tebe něco nepochopitelné, znamená to akorát, že ty jsi natolik hloupý, že to nedokážeš pochopit (takto pro mne je například nepochopitelná kalkulačka, ovšem za nadpřirozeno ji nepovažuji). Pokud jsi zažil nevysvětlitelnou situaci, pouze jsi byl hloupý a k tomu líný-neptal jsi se nikoho, kdo tomu rozumí.
Tímto nechci urazit nikoho, kdo se zde zmiňoval, popř. bude zmiňovat o svém příběhu, rád si ho také přečtu, hloupostí pouze mám na mysli nedostatek vědomostí.
Vše lze nějak vysvětlit a tudíž i pochopit, jen ovšem zatím možná ani vysvětlení lidé nemají, možná je má nějaká jiná existence, ovšem to neznamená, že to nejsou nevysvětlitelné věci.
Zbynas-Denně „unikáme“ různým nehodám, kdy projedeš nějakým místem a během pár minut se zde uskuteční havárka a další věci, těchto si ovšem nevšimneš, neboť je nehledáš a tudíž se ti následná „vidina“ může zdát jako prorok z budoucnosti 🙂
Pája26-maminka je křesťanka? Určitě ti také řekla něco, jakože praděda nad vámi drží ruku, nebo tě ochraňuje, že ano? 🙂 je naprosto pravděpodobné, že si mohla pouštět jen nahrávku houslí na kazeťáku nebo gramofonu.
Nerevarin-všimla si toho nejdřív tvá přítelkyně? Jak jsem psal u Zbynase, toto vysvětluje akorát zaujatost člověka, neboť kočka si mohla den před smrtí klidně na několik hodinek sednout do předsíně, ovšem nikoho by to nezajímalo a nikdo by si to nezapamatoval, ani to nijak neřešil. Pokud zde kočka sedívala a celá strnutá, jakoby nachystaná k nějakému úskoku (něco jako když ty zaslechneš v noci neznámí zvuk, zatneš svaly, …), poté by to bylo zajímavější, ovšem kočky jsi flákačky a většinou se rády povalují na, pro ně přejemných, místech.

Nerevarin

Mosoj to vystihl přesně. Já osobně bych jako nevysvětlitelné události popsal chování majitele firmy, ve které pracuji. V Akta X by mohl být postava tajemného mimozemšťana, který se infiltroval do lidské společnosti a nyní testuje chování lidí vč. toho, co jsou ochotni snést.
Doplňuji:
Ale teď si vzpomínám na jednu zvláštnost. Když přítelkyni umřel strejda, tak jejich kočka začala trávit spoustu času sezením v předsíni a civěním na vchodové dveře. Trvalo to asi týden a pak toho nechala.

arygnoc

vcelku bežne.

som si vedomý existencie škriatkov, duchov, poltergeistov – všetci títo sa u mňa ubytovali a veselo spolu nažívajú tešiac sa z mojich rozpakov (schované veci, zvuk kvapkajúcej vody – a nikde ani kvapka vody, žravá práčka, samovypínajúce sa a samozapínajúce sa osvetlenie [zahrada], vŕzgajúca podlaha, …).

ale myslím, že i keby sa vynašiel nejaký univerzálny odpudzovač, nepomohlo by to – tie nevysvetliteľnosti máme v sebe, proste to prijímame ako fakt a nepátrame po príčinách, často triviálnych [z lenivosti, nezáujmu, nedostatku času, nevadí nám to, …].

preto tomu hovoríme „nepochopiteľné“.

len nech mi preboha niekto vysvetlí, kam sa idú tie veci, čo zožerie práčka.
na to som ešte neprišiel.

huxa

Putuje to trubkami k Ježíškovi, ten je následně vyžehlí a dá ti je pod stromeček 🙂