Avatar uživatele
Zlatý

Zažili jste někdy povodně?

Já díky bohu ne, a vůbec si tu hrůzu neumím představit.
Doplňuji:
Děkuji za vaše odpovědi, a všem které to aktuálně postihuje přeji, aby to zvládli s co nejmenšími následky.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele

Na vlastní kůži je tato povodeň první, která mě tak trochu překvapila.
Dole ve vsi bývaly problémy s návesními rybníky a chalupami kolem, s gejzíry z kanálu a vytopenými sklepy a garážemi, ale já jsem úplně mimo. Jenže došlo i na mne :-((
Nikdy se to ještě nestalo, ale ďolík na louce za barákem je tzv.nebeský rybník a akorát jednou v těch místech bylo mokro tak, že tam zapadl traktor se sekačkou.
No a dneska ten ďolík přeteká do zadního hospodářského traktu domu.
Tak jsem musela evakuovat některé hafany, krmivo atd. atd. nějaká hmotná škoda bude, ale spíš citová (knihy atd.) A hlavně si člověk uvědomí, co to musí být pro lidi, které to spláchne a vyplaví úplně.
Teď tu byli kluci z dobrovolných hasičů (i já jsem členkou) jestli něco nepotřebuji, tak mi pomohli jen odklidit auto a běželi zase pomáhat jinam. V blízké vsi jsou
na tom někteří lidé dost špatně, hlavně ti starší (jiní tam snad ani nebydlí).
Doplňuji:
Prší tady už od pátku téměř nepřetržitě a před tím byly ve středu a čtvrtek přeháňky, tak je vody moc i když tu nemáme žádnou řeku ani potok.
Z polí se hrne velké množství bahna do vsi...rybníčky nestíhají pobrat tu vláhu...

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Stříbrný

Ano a několikrát.Jsem dobrovolný hasič,což znamená že je máme v popisu práce. Dnes v noci jedeme do Prahy.

jelikož vlastním vojenskou techniku ,tak pokud zrovna nejsem ve službě nebo v práci, pomáhám ve svém volnu.Nejvíc v roce 2010 v Chrastavě, pak v r. 2002 a v roce 97.


Avatar uživatele
Pokročilý

Ano, Jeseníky 1997 Tehdy to tady bralo mosty, domy a bohužel i lidi. Pomáhal jsem dobrovolně na fotbalovém hřišti vykládat z vrtulníků humanitární pomoc. To byl jeden vrtulník za druhým.. Poté i s odklízením sutin okolí Mikulovic.


Avatar uživatele
Zlatý

Zažila jsem povodeň, i když mě se přímo netýkala, ale mého okolí ano. Je to něco tak strašného, že kdo to nezažil, tak je šťastný člověk. Člověk cítí takovou bezmoc, smutek a pocit, jako by umíral. Všude jen voda, plavou tam různé předměty, nábytek, oblečení, hračky, dokonce jsem viděla několik zvířat. Pořád prší, je skoro tma a vypadá to, jako kdyby byla válka.A když nakonec voda opadne, tak to vypadá opravdu jako po bombardování. Ty nešťastné tváře lidí nikdy v životě nezapomenu.


Avatar uživatele
Bronzový

2002- voda se nám nahnala do práce ani ne tak vrchem, jako spíše kanalizací a pěkně nám to na pracovišti zatopila... V tu chvíli člověk jen kouká a nechápe... Na druhou stranu, vzhledem k tomu, že tak dopadli všichni v okolí a mnozí ještě hůř, pozná člověk význam slova solidarita a hyenizmus tak nějak, jak by ani nechtěl...
Naštěstí to bylo "jen" pracoviště... Nedokážu si představit, jak jsou na tom ti, kteří díky povodni přijdou o mnohem víc...


Avatar uživatele
Zlatý

ano v 97 roce,měli jsem v domě i před domem 70cm vody


Avatar uživatele
Zlatý

Ano, 1965 zaplavené od Bratislavy (stará Petržalka) po Komárno
"Pred 40 rokmi vyčíňali katastrofálne záplavy na Dunaji
Bratislava/Patince (TASR) - Pred 40 rokmi začala vyčíňať katastrofálna povodeň na Dunaji, najmä na Žitnom ostrove, ktorá si našťastie nevyžiadala ľudské obete. K osudnej pohrome na Dunaji došlo 15. júna 1965, keď sa pri obci Patince v Komárňanskom okrese pretrhla ochranná dunajská hrádza a 17. júna ďalšia v obci Kľúčovec v okrese Dunajská Streda. Počas mohutných záplav, ktoré trvali niekoľko dní, povolila aj hrádza v obci Číčov. Rozsah škôd dosiahol čiastku 3,5 miliardy korún. Voda úplne zničila 3910 domov a značne poškodila vyše 6000. Záchranné vojenské jednotky československej, sovietskej i maďarskej armády a ďalšie záchranné čaty evakuovali vtedy 54 000 obyvateľov. Povodeň mala na svedomí 250 kilometrov ciest a 70 kilometrov železníc. Obsiata orná pôda bola úplne zničená na ploche 70 000 hektárov. Voda zlikvidovala 42 mostov a zamokrila ďalších 41 tisíc hektárov pôdy, spôsobila škody na hospodárskych objektoch. Povodeň postihla najmä v Komárňanský a Dunajskostredský okres. Obyvatelia zaplaveného územia prejavili nesmiernu disciplinovanosť a obetavosť a aj vďaka tomu si ničivá voda nevyžiadala ľudské životy. Obetiam prírodného nešťastia pomáhali občania celého Československa, vďaka tomu bolo obnovené takmer celé Kolárovo. Katastrofa, ktorá zasiahla do života ľudí takmer z celého povodia Dunaja na našom území, bola akcelerátorom úsilia uskutočniť projekt v Gabčíkove. Celý systém mal zahŕňať aj vodné dielo v maďarskom Nagymarosi, k výstavbe ktorého však nedošlo."
http://www.tom-pocasi.wz.cz/…
Tie menšie nepočítame, to je keď sa z Alp pustí sneh a ľady spojené s búrkami.
Ale priehrady už regulujú prívaly vody. Ale aj tak už máme vyhlásený 3.stupeň a uzavreté pobrežné komunikácie.


Avatar uživatele
Bronzový

V roce 2002 jsem kvůli povodni nebyl 3 týdny v práci. Pracoval jsem tehdy v Praze na Palmovce. Celá firma byla až po strop pod vodou.
A sestře to úplně vytopilo restatauraci. Ale i dobré to přineslo, po opadnutí vody našli na zahradě spoustu naplaveného dříví, takže usušili a pořezali :)


Avatar uživatele
Stříbrný

Osobně jsem povodeň nikdy nezažil. Ale vidím kolem sebe lidi, kteří jsou povodní přímo postiženi, přijdou o majetek a musí začít znovu. Je to hrůzný katastrofický film, který nikomu nepřeji.
Co mi na současných povodních nejvíc vadí? Že veškerá pomoc je kulminována směrem k Praze. Vojáci, dobrovolní hasiči, peníze atd. Když později mluvíte s chudáky z malé horní-dolní Lhoty, jak si vše při povodních musí dělat sami za pomoci svých občanů a primitivní techniky, tak je mi z toho špatně. Přitom mají na svých obydlích daleko větší škody.


Avatar uživatele
Registrovaný

2002, pokud se nepletu.


Avatar uživatele
Bronzový

Osobně ne, protože když byly povodně v roce 1997, byla jsem na prázdninách u babičky a domů jsem přijela až voda opadla.


Avatar uživatele
Bronzový

Jako kluk v Mušově ,každý rok.


Avatar uživatele
Stříbrný

Ano, v březnu 1981 v Lounech.

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Zlatý

kapka

Marci1: přesně, taky jsem si r. 2010 v Chrastavě a okolí připadala jak ve válce, silnice a domy jak po nejhorším bombardování, ve vzduchu furt vrčení vrtulníků, všude vojenská technika, vojáci, kromě hasičů samozřejmě. Zoufalství lidí, ale i obětavá pomoc. Povodeň se nás osobně dotkla, chodila jsem tou dobou už na Odpovědi, takže jsem toho tady už napsala dost. Tentokrát je vše ok.

Avatar uživatele
Zlatý

bolak

ty s tím tvým jménem, bys měla dávat v týhle době bacha.. ;)

 

Zajímavé otázky v kategorii Příroda a životní prostředí

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Příroda a životní prostředí

Zlatý Drap 788
Zlatý annas 588
Zlatý beer 515
Zlatý hanulka11 447
Zlatý mosoj 379
Zlatý www 358
Zlatý Kepler 279
Zlatý marci1 276
Zlatý gecco 235
Zlatý quentos 188

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.