Andělé

Zase je to tu,obchází naše město a okolí strach,hrozí povodně…

Hrozí u vás také povodně? Jak to vypadá dědopetře u vás v Plzni?
Tady ve Frýdlantě u Liberce je řeka skoro plná,rybník se vylil,nedá se na to dívat.Mamka bydlí na nábřeží,v loni měla celý byt vytopený,dodnes jí ještě plně nevyschl…
Omlouvám se,asi to sem nepatří,ale mám potřebu ten strach ze sebe nějak dostat…
Doplňuji:
Všem vám moc děkuji za podporu,cítím se tu s vámi jako doma,jako byste byli moje rodina 🙂Je to od vás moc pěkné…
Od lonska tu jsem,ale aktivně sem chodím poslední měsíce,o lonských povodních jsem sem nechodila,denně jsem pomáhala mamce a jejich sousedům s odklízením po povodních a pak bydlela mamka 3 měsíce u mě.Viděla jsem,co příroda dokáže napáchat,strac­h,hrůzu,boles­t,ale zároven lidskou sílu,statečnos­t,velkou pracovitost a obrovskou humánnost. To ve mě zanechalo hluboké dojmy.Ale ten strach už v člověku zůstane do smrti…
Kapko,Kerberus,tak vy jste to také zažili? Kerberus,přeji i Vám,at u vás vše dobře dopadne…
Dědopetře,poletla jsem to,myslela jsem,že jste z Plzně:-)
Ještě jednou všem děkuji,vážím si vás a jak se to zlepší,hned vám sem napíšu…:-)

Nejlepší odpověď
annas

Andělé, jsem s vámi. Od včerejšího večera prší u nás na Moravě. Také mám obavy, protože jsem už povodně zažila.
Doplňuji:
Zatím je vyhláená bdělost.

Další odpovědi
kapka

Andělé, nevím, jestli jste tu byla aktivně už loni v srpnu, když jsem tu popisovala povodně já, také Liberecko. Podle registrace jste tu čerstvě byla, ale nepamatuji si Vás z té doby. To je jedno, já tím jen chci říct, že vaše pocity úplně chápu, už jsem si to zažila a dnes mám pocit, že bude vše nanovo. I když stále doufám, že situace nebude tak dramatická jako loni. V Mníšku to je už teda špatný, právě mi dcera ukazuje fotky, co dal někdo na facebook. My jsme na kopci, takže dobrý, jen jsem si ráno trochu pohrála na cestě, stavěla jsem si tam hráze a kopala strouhy, aby neteklo tolik vody po cestě a neničilo ji to. Spodní cestu nám po loňských povodních, kdy ji voda totálně zničila, krásně vyasfaltovali a udělali odvodnění, tak tam je to naštěstí celkem ok.
Loni jsme měli hodně vytopenou dílnu v Bílým Kostele. Teď tam snad zatím situace není až tak špatná. Koukám průběžně sem. http://www.pla­.cz/portal/sap/cz/in­dex.htm
Nezbývá než doufat. Držím i Vám pěsti.

mosoj

Tady na plzeňsku sice pršelo ale jenom to pomohlo suchu.
Jinak se všemi kteří jsou takto postiženi velice cítím. Ale to je asi vše co mohu udělat. Počasí se na Zemi se mění a všichni kteří to zlehčují nemají žádnou odpovědnost a určitě se jich to zatím !! netýká.
Společnost by se měla nějak připravovat nebo bránit !!! Ale to budou bohužel jenom vyvvolení.

anonym

Tady u nás(Sokolov)po­vodně nehrozí,prší semo tamo.Hlavně ať vám to dopadne,nic víc nemůžu dělat jen držet palce,v nejhorším případě nabídnout zdravé ruce na úklid.(víkendy)

Berušinka

V pořádku, i když jsem tohle nezažila, tak ti posílám mnoho sil a štěstíčka – i Tvojí mamince. Je to těžké, ale bohužel – když se někdo usadí v blízkosti řeky nebo potoka – povodně jsou normálním přírodním jevem a člověk nemá v zápavovém území co dělat. Je to kruté, ale je to tak. Radši bych se přestěhovala než třeba každý rok čekat na to, že přijde voda =( – chápu, že tam někdo má domov, kterého se nechce vzdát, ale když už se ho to „dotklo“ víc než 2×, tak by opravdu bylo lepší se přestěhovat jinam …

A k tomu, že to sem nepatří … patří to sem! Myslím, že tady nemusí být jen otázky a odpovědi … jsme taková trochu uzavřená komunita a trochu víc tady spolu komunikujeme … proč do toho nevložit i nějaké svoje pocity … já osobně si tady s Váma ráda „pokecám“ … od toho jsme tady … máme poradit a pomoct – jakkoliv =)

tom004

A,proč by to sem nepatřilo.Jediný problém je,že vám tam všem,mohu držet palce,a doufat,že škody budou co nejmenší.Hlav­ně,bych nedal nic,na takové ty „rady“,a proč tam jste,přestěhujte se,u nás je to takové,a jiné pitomosti.A,až to dobře dopadne,dejte vě­dět.

dědapetr

Já jsem z Brna.Tady bohudík prší jen slabě.Je to katastrofa po jedněch záplavách ještě nejsou odstraněny škody a už jsou další.Sleduji to co se děje ve správách.Držím palce aby jste to všichni v těchto oblastech bez úhony přežili.

kapka

Berušinko, nemohu s Vámi úplně souhlasit. Kam jako chcete přestěhovat celý centrum Frýdlantu, Raspenavu, Mníšek, Novou Ves, Chrastavu, Bílý Kostel, Hrádek a další? Ptala jsem se v Krnapu, jsem si řikala, budu hezky nahoře, ale nechtěli mě tam. 😁 To si dělám srandu samozřejmě.
Loňský povodně na Liberecku byly extrémní a před tím tu tak velké byly více jak před padesáti lety. A loni bylo ještě více vody, než tenkrát, dle svědectví.
Děsí mě, že se to letos téměř opakuje, ale kam se jako máme stěhovat a za co? Když se třeba celý centrum Chrastavy najednou rozhodne odstěhovat, tak myslíte, že to tam někdo koupí, aby ty lidi měly peníze na koupi něčeho jinde? Musíte taky uvažovat takhle. Lepší řešení je nejspíš být na povodně více připraveni, mít protipovodňové zábrany a tak. Nestavět samozřejmě už nové domy v záplavové oblasti.

Berušinka

Kapko, nemyslím samozřejmě úplně všechny. Jen ty, kteří jsou v opravdové blízkosti nějakého toku a pak se diví, že jim do těch baráků nateče, nedej bože něco horšího. Taky mě štve, že se teďka vybírá ta protipovodňová daň a zatím jsem nějak neslyšela o tom, kam přesně ty peníze šly! =(

kapka

Berušinko, kdyby Vám kousek od baráku, který byste dejme tomu zdědila, tekl třeba neškodný potůček a záplavy v tom místě nikdo nepamatoval, taky byste se stěhovala pryč? Já myslím, že ne. A i to se loni na Liberecku stalo, ten původně pidi potůček během bleskové povodně vyryl asi třímetrové koryto do hloubky, jestli přeháním, tak se omlouvám, ale jedna věc je jistá, nikdo to nemohl pochopit, kde se tolik vody najednou vzalo. My jsme na kopci a valí se tu voda z polí, je úplně jedno, jestli jsme u vody nebo ne. Spousta lidí bylo vyplaveno vodou z polí. Mohla bych pokračovat. V Bílém Kostele byly vyplavené domy hooodně daleko od Nisy.

K těm penězům, já myslím, že se nějaká protipovodňová opatření za ty peníze i udělala. Jsou daně, které mě štvou teda víc.

Kerberus

Kapko, u nás ztroskotává výstavba hrází na 4 majitelích pozemků. Nechtějí přistoupit na nabízenou cenu. Spor se táhne už dlouho …

Andělé

Kapka má pravdu,ty lonské povodně na liberecku tu nejméně 2 století nebyly postižených oblastí bylo hodně. Raspenava by se musela přestěhovat celá,většina domů je u řeky a ostatních,co také u řeky bydlí je spousta.Opravdu není za co a kam by se tolik lidí přestěhovali.Bývalý manžel bydlí u rodičů v Minkovicích,tj­.vesnice před Višnovou a ty také spolu s Vískou byli v loni zaplavené.Ve Višnové a Vísce mám příbuzné,strýc byl také vytopený.Je tu vysoká nezaměstnanost a firmu Damino to vyplavilo,následně se propouštělo,přibyli další nezaměstnaní.Já bydlím ve městě,ale řeku mám kousek a přesto jsme naše silnice měli také zaplavené,opravdu celé město bylo pod vodou-náměstí,veškeré uličky,silnice,my měli sklep zaplavený…Dnes už si nevyberete,sa­mozřejmě,čím blíže k řece,tím hůře,ale ty lonské povodně nás zasáhly opravdu poprvé…Ale i tak za podporu děkuji:-)

kapka

Andělé, víme prostě své, že?

Andělé

Kapko,jako byste mi psala z duše,je to přesně tak.
Berušinko,nic ve zlém,děkuji za Váš názor,vím,jak to myslíte.Ale mamku spolu s ostaními domy,co bydlí na Nábřeží u řeky,nejprve vyplavila voda ze zadu,kde stékala voda z cest a ty ze strání a luk,kde nikdy před tím voda nebyla a teprve následně se vylila řeka,která už zaplavené domy ještě více zaplavila.
Naší vládě nevěřím ani slovo,ale myslím si,že vybrané peníze na povodně jsou jen na ně,ale můžu se také mýlit…
Jinak respektuji názor každého:-) Ale s těmi povodněmi víme s Kapkou opravdu své:-)

Andělé

jami155,moc si Vaší pomoci vážím a srdečně Vám děkuji:-) Hlásili,že 3.stupen je zatím stálý,momentálně to horší není,tak uvidíme.Pořád ale leje a leje,ale budeme doufat:-) DĚKUJI:-)

kapka

Taky dobrý, no. ☹