Rokio

Zažil jsem na škole inkluzi, nebo integraci? Ohrožoval jsem někoho ve škole?

Inkluze znamená, že se škola přizpůsobí žákovi. Při integraci se žák přizpůsobuje škole.

Po maturitě když jsem byl na středním odborném učilišti, mi paní asistentka řekla, že jsem patřil ještě k těm žákům, kteří zažili integraci. Musel jsem se přizpůsobit.

Na druhém stupni ZŠ jsem se přizpůsoboval tak, že jsem měl nařízenou každou přestávku chodit do kabinetu a byl jsem izolován tak od ostatním žáků. Na OA platilo to samé, avšak s tím rozdílem, že jsem musel brát ještě silné psychiatrické léky.

Přitom jsem své spolužáky nijak neohrožoval. Naopak jsem na 2. stupni základky často půjčoval školní pomůcky, občas jsem daroval chudým žákům nějaké drobné mince a někdy jsem i doučoval slabší žáky. Šikanu jsem naopak podstoupil já. Dvojčata s atletickou postavou mě 2 roky fyzicky šikanovali. Oba mě více než 50krát fyzicky napadli, ničili mi školní pomůcky, slovně mě uráželi a prováděli mi i jiné věci.

Na Obchodní akademii jsem sice páchal přestupky a dopouštěl se sexuálního harašení, ale ani jednou jsem některého z žáků nenapadl. Naopak někteří žáci mi zmalovali hřbet a jeden mě asi 20krát zmlátil. Sice jsem si z něj dělal legraci, vytvořil jsem o něm prezentaci přes PowerPoint, psal jsem o něm slohové práce, hlášky, vtipy, a dokonce jsem o něm napsal i novelu, ale nemlátil jsem ho. Byl to wrestlngový šampión, takže byl rozhodně silnější než já.

Z toho všeho plyne, že jsem se daleko více musel přizpůsobit já, páchal jsem jen sexuální harašení, což je z hlediska trestního práva přestupek a toho žáka zápasníka jsem dusil psychicky, ale on mi to vracel fyzickým násilím. Platí pravidla, že pokud není šikana fyzická (pouze je slovní), tak je to maximálně 1. stupeň šikany, což je úplně ten nejnižší stupeň (nejméně závažná šikana).

Nejlepší odpověď
Drap

Koho myslíš že to zajímá?

Další odpovědi
cappuccino

Myslim si, ze jsi se nam akorat odhalil, co jsi vlastne zac! Neznam zaky, kteri by museli o prestavce do kabinetu. Asi jsi byl nebezpecny pro ostatni.
Neustale se snazis nam dokazovat, jak ti vsichni ublizuji nebo ublizovali. Ale vzdyt ty vylozene provokujes!!
Jsi nebezpecny pro spolecnost a i nebezpecny pro tento web. Vzdyt sem chodi i nevzletili! Jakym si myslis, ze jsi prikladem??