Complex

Zavře dveřní zavírač dveře i částečně jakkoliv pootevřené nebo musí být zcela otevřeny?

Nejlepší odpověď
Edison

Záleží na typu a seřízení.

Další odpovědi
Kepler

Nevím jak u dnešních zavíračů, ale Brano, co zavírá samo, lze seřídit jak co do rychlosti zavírání, tak i přibrzdění před zaklapnutím dveří. Na výchozí pozici nezáleží.

Hlada

Nemusí být zcela otevřeny, také ale nezavřou z jakékoli polohy. Musí mít dostatečnou energii na překonání odporu západky. Zavírač žádnou energii nedodá. Podle typu lze nastavit sílu pera, rychlost zavírání a úhel, od kterého se tlumič vypne před zavřením.

autacek

V zavíradle je mecjanismus (pružina), které musíš otevřením nejprve dodat energii. Bez té se ti dveře nezavřou, tak že jen na nějaké takové zavření nastevřených dveří, navíc pokud mají překonat v tento moment ještě odpor nějaké západky, zapomeň.

Edison

… a správně to seřídit bez znalosti daného typu není zase taková sranda… Buďto to nezavře, nebo to mlátí… nebo… nebo…

Ono to musí rychle zavřít, před dovřením přibrzdit a působit pomaleji a větší silou… Je to prostě na pytel, když se to neumí.